שיתוף פעולה במו”פ תעשייתי עם ספרד

הן ישראל והן ספרד חברות פעילות במספר תכניות R&D אירופאיות שמקנות אפשרויות מימון שונות:

הורייזן אירופה Horizon-Europe, תוכנית המימון העיקרית של האיחוד האירופי למחקר וחדשנות עם תקציב של 95.5 מיליארד אירו. התכנית נועדה בין היתר לתמוך בהתמודדות עם שינויי אקלים, להשיג את יעדי הפיתוח בר קיימא של האו”ם ולהגביר את התחרותיות והצמיחה של מדינות האיחוד האירופי.

בתוכנית הקודמת, Horiozn2020, גורמים ספרדיים וישראלים שיתפו פעולה ב-749 פרויקטים!

שתי המדינות הן גם חברות פעילות בתוכנית EUREKA ומשתפות פעולה בתחומי המחקר והפיתוח התעשייתי והטכנולוגי. משתתפים משתי המדינות מוזמנים להגיש הצעות פרויקט משותפות המתמקדות בפיתוח מוצרים ויישומים חדשניים בכל תחומי הטכנולוגיה והשוק שיש להם פוטנציאל שוק חזק לישראל וספרד.

תכנית רלוונטית נוספת, פחות מוכרת, היא PRIMA-MED, שמכוונת למתן מענה לאתגרים המתמקדים באזור הים התיכון – גידול אוכלוסין וביטחון תזונתי, מחסור במים וניצול יתר של משאבי טבע, חקלאות בת קיימא, אובדן מגוון חקלאי-ביולוגי, וחיזוק אורח החיים הים תיכוני: תזונה, פעילות גופנית, חברתי-תרבותי, רשתות ערך אגרו-מזון ים תיכוניות. ספרד וישראל הן בין המדינות החברות ב-PRIMA.

ISERD ברשות החדשנות בישראל היא נקודת הקשר הלאומית להורייזן אירופה והתוכניות האירופאיות ודרכה ניתן לקבל סיוע במציאת שותפים מתאימים. רשות החדשנות עובדים מול הרשות הלאומית בספרד, ה-CDTI, האחראית על טיפוח הפיתוח הטכנולוגי והחדשנות של חברות ספרדיות.

ISERD, רשות החדשנות ו-CDTI מספקות את כל הסיוע הדרוש לשותפים בפרויקט במהלך כל שלבי הפרויקט, מהכנה ועד ניטור. ארגונים אלה מספקים גם גישה למימון ציבורי עבור הפרויקטים המשותפים של EUREKA.

תנאי המימון וקריטריוני הזכאות משתנים ממדינה למדינה ויינתנו לכל שותף זכאי על ידי הגורם המתאים.

עבור Horizon-Europe ו-PRIMA, ההשתתפות כרוכה בהוספת עוד ישות אחת לפחות ממדינה אירופאית שלישית לקונסורציום והמימון הוא 70-100%.

המימון מממשלת ישראל באמצעות ה-IIA לפרויקטים של EUREKA לא יעלה על 50% מהעלויות הזכאיות והמאושרות של המו”פ בצורה של מענק מותנה.

  • לפרטים נוספים ניתן לפנות למנהל התכניות הבילטרליות באירופה, מר עוזי בר שדה Uzi.BarSadeh@innovationisrael.org.il
  • לפרטים נוספים לגבי תוכניות Horizon-Europe ו- PRIMA-MED ניתן לפנות לגברת חגית שווימר  Hagit.Schwimmer@iserd.org.il

 

צור קשר עם:

נועה היינמן

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל