על נהיגה בבריטניה והזדמנויות לחברות ישראליות בתחום התחבורה

מאז שיצאתי לשליחות בבריטניה לא חשתי שיש לי יתרונות בתחום הנהיגה. הנהיגה בצד השני של הכביש לא פעם בלבלה אותי ומצאתי את עצמי מפנצ’ר צמיג, וגם לא פעם החסרתי פעימה כשהגיח מולי אוטובוס דו קומתי ברחוב צר וישר חישבתי בראש אם אני עובר אותו מימין או משמאל.

אבל עם כל זאת, יש יתרון אחד משמעותי לנהיגה בבריטניה – אין כבישי אגרה.

כלומר, אומנם קיימת אגרת כניסה ללונדון רבתי ולאזור מרכז העיר, ואומנם יש גשר אחד למחוז קנט (Kent)  שמצריך תשלום וכביש אחד בלבד באזור המידלנדס שהוא כביש אגרה, אך בכל בריטניה הגדולה אין שום כבישי אגרה ואפשר לנסוע באופן היפותטי על כבישים מהירים מפנזנס בדרום מערב בריטניה עד ג’ון או’גרוטס בחלק הצפון מערבי של סקוטלנד בלי לשלם פני אחד על כבישי אגרה.

המרחק הוא של 1,330 ק”מ או 14.5 שעות נסיעה, למי שמעוניין לקחת את האתגר.

אבל כל הטוב הזה צפוי להשתנות.

לאור העלייה המשמעותית של מחירי האנרגיה וביניהם מחירי הדלק בבריטניה עלות יוקר המחיה עלתה משמעותית, והממשלה הבריטית החליטה לעשות מעשה ולהוריד חלק מעלויות המחיה על-ידי הורדת המיסים על הדלק.

עם זאת, כמדינה שנמצאת בגרעון כתוצאה מהעלויות המאוד משמעותיות של משבר הקורונה, בריטניה צריכה למצוא אפיק נוסף להכנסה, וכאן עולה הרעיון להפריט חלק ממערכת הכבישים ולהפוך אותם לכבישי אגרה.

כרגע מדובר בבלון ניסוי רעיוני שהממשלה הוציאה לתקשורת, כאשר המטרה היא לא להכניס אגרות גודש כמו בלונדון אלא להתמקד בכבישים בין-עירוניים שמשפיעים פחות על התושבים העירוניים שמהווים את רוב אוכלוסיית בריטניה. עם זאת, מרגע שהרעיון עלה זה רק עניין של זמן עד שיתפוס.

אם וכאשר הממשלה תיישם את המדיניות יעלו הזדמנויות חדשות לחברות ישראליות, בעיקר בתחומי הבקרה ותשלומים.

כבר כיום חברות ישראליות מעורבות בבקרה וסליקה של רשת המצלמות של אגרת הגודש בכניסה ללונדון, וכמובן אם בריטניה תיישם מדיניות של אגרות כביש בכל רחבי המדינה, ההזדמנויות יורחבו במידה רבה.

אנו בנספחות הכלכלית של משרד הכלכלה והתעשייה בלונדון נעקוב אחר ההתפתחויות ונעדכן.

 

צור קשר עם:

עופר פורר

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל