התחזיות מראות: הכלכלה הספרדית עולה על דרך המלך

דו”חות שונים שמתפרסמים בימים אלה מראים שהכלכלה בספרד חוזרת למסלול אופטימי יותר ומצבה מתאושש ושב לרמות גבוהות יותר מאלו של לפני הקורונה.

נראה שהתחזיות האופטימיות מתבססות לא מעט על קבלת הכספים מהאיחוד האירופי, כפי שציין בזמנו פדרו סאנצ’ז, ראש ממשלת ספרד.

תחזית של הIMF שפורסמה בשבוע שעבר באתר שלהם, מתייחסת אף היא להתאוששות הכלכלה הספרדית ויציאתה מהמיתון העמוק שנוצר בעקבות הפנדמיה, ומציינת שרמת התעסוקה כבר עברה את המצב שהיה טרום המגיפה. נראה שקמפיין החיסונים המוצלח סייע להגביל את ההשפעה של גל ההדבקות האחרון על כמות האשפוזים ואפשר לפעילות הכלכלית להמשיך.

עם זאת, כמובן שלצווארי הבקבוק של שרשרות האספקה העולמית עשויה להיות השפעה מעכבת; וגם כאן, הצמיחה תושפע מהיכולת לקלוט ולממש את כספי הדור הבא של האיחוד האירופי (NGEU, או הכספים של “קרן השיקום”). עוד מפרטים בתחזית שהאתגרים המרכזיים בטווח הקרוב, הם הקצאה קונסטרוקטיבית של משאבים ומעבר לכלכלה ירוקה ומכילה יותר. כך גם עולה מהתחזית שפורסמה על ידי הoecd  שצופה צמיחה לכלכלה הספרדית.

לתחזית המאוששת מצטרפים גם נתוני יצוא הסחורות לשנת 2021 שהתפרסמו ומעידים על עלייה משמעותית של  21.2% בוודאי ביחס לשנת 2020 כאשר פרצה המגיפה, אך גם ביחס לשנת 2019 – עלייה של 9.1%. מאמר נוסף שפורסם שבוע שעבר מתייחס אף הוא לעלייה המבורכת בנתוני יצוא הסחורות, אך מציין את הכפלת הגרעון המסחרי בשל עלויות האנרגיה.

צוות הנספחות הכלכלית של משרד הכלכלה והתעשיה בספרד, צפוי להתמקד במהלך שנת 2022 בקידום טכנולוגיות ישראליות שונות בדגש על ציוד רפואי ופתרונות לדיור מוגן, סייבר, פינטק ואינשורטק.

אנחנו מזמינים אתכם לפנות אלינו ונשמח לסייע לכם בשוק הספרדי!

צור קשר עם:

נועה היינמן

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל