נובי גוד: מבט ל-2022

היום בחצות כל רוסי יגיד “ס נובים גודום” (Happy New Year), יחבק, ינשק, ירים כוסית ויחגוג את השנה העומדת בפתח.

מאחר ובעיניים רוסיות החג הזה לא דתי וגם לא קשור לשלטון (ימי ציון סוציאליסטיים, יום העצמאות, יום האחדות וכו’), הוא הפך לשמח ביותר בלוח השנה הרוסי.

מה מצפה לנו ב-2022?

מבחינת הכלכלה הרוסית, צפויה שנה של התייצבות איטית. בשנה החולפת קצב צמיחת התמ”ג היה מעל 4% ואילו הבנק המרכזי הרוסי צופה שב-2022 הצמיחה תהיה של 3%. רוב המומחים מעריכים שזה יהיה 2-2.5% שזו אמנם צמיחה אבל איטית ולא כזו שיכולה לשפר את איכות החיים של האזרח הרוסי הממוצע, בוודאי לאור האינפלציה הצפויה של 4.5-5%.

בין הגורמים שמשפיעים על הכלכלה ישנו כמובן הצפי לשיפור במצב הקורונה. עם זאת יש לזכור שאחוז המתחסנים עדיין נמוך (רוסיה- הראשונה שהכריזה על המצאת חיסון ורק לא מזמן מעל 50% התחסנו בפעם הראשונה). בנוסף, עליית הביקוש ומחירי הנפט משחקים תפקיד חשוב כתמיד על הכלכלה הרוסית וכמובן המצב הגיאו-פוליטי, אימוים על סנקציות וכו’.

מבחינת הנספחות, מתוכננות ב-2022 עשרות פעילויות במגוון רחב של תחומים, החל ממשלחות ישראלית של יצרני קוסמטיקה, חברות מים ועוד, משלחות רוסיות של בנקים, ריטיילרים ועוד ועוד וכמובן משלחות לכנסים בישראל ובמדינות אחרות.

מטרת הנספחות היא שלצד הפעילויות ושימור הסקטורים החזקים כגון מובייל, מים, מוצרי צריכה ועוד, יקודמו סקטורים נוספים ובהתאם לכך, ב-2022 נבצע פעילויות בתחומים שבהם הנספחות עסקה פחות בעבר, כגון תחומי הדנטל וה- construction-tech. כך לדוגמה פיתחה הנספחות מאוד את תחום הייצור מתקדם בשנתיים האחרונות, בין היתר בזכות האפשרות שסיפקה הקורונה לעבוד הרבה יותר מרחוק ותחום זה הפך לאחר המובילים בנספחות עם מספר מכובד של סיפורי הצלחה. כמובן שבכל התחומים, הנספחות עושה עבודה מאומצת וטובה, מארגנת פעילויות ומסייעת פרטנית לחברות.

נשמח לסייע גם לכם ב-2022.

שתהיה שנה מוצלחת לכולם!

“ס נובים גודום!” 

צור קשר עם:

יקיר דוידסון

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל