חברות ישראליות משקיעות באיטליה

חברות ישראליות רבות בחרו לאחרונה להרחיב את מגוון המוצרים שלהם ואת רשת ההפצה באירופה ע"י רכישת חברות מקומיות או בהשקעה בפעילות בשוק האיטלקי.

השוק האיטלקי זכה לכמות קטנה יחסית של משקיעים עד היום בשל התפיסה של איטליה כמקום שבו קשה לנהל עסק בשל נושאים בירוקרטים רבים שהצביע עליהם ה WEF. בשנים האחרונות גילו המשקיעים מגרמניה וצרפת שבאיטליה יש הזדמנויות רכישה של חברות מעולות עם פריסה בינ"ל במחירים ראלים וקנו חברות שמשלימות את פעילות החברות שלהן בעיקר בתחום התעשייתי.

המגמה הזו הגיע גם לחברות הישראליות שרואות ברכישת חברות איטלקיות דרך להגדיל את יכולות ייצור והשיווק כמקפצה מחברות בגודל בינוניות קטנות לחברות בינוניות וגדולות.

עבור ממשלת איטליה זו הזדמנות לחזק את התעשייה המקומית בטכנולוגיות המגיעות מישראל והיא מוכנה לתמוך בכניסה של החברות הישראליות לאיטליה. מכיוון שהחברות הישראליות מציעות טכנולוגיות ולכן עיקר הפעילות נשארת איטלקית הממשלה האיטלקית לא רואה ברכישות איום כפי שהיא רואה איום אפשרי בהשקעות אחרות.

מבחינת ישראל לתהליך הזה יש משמעויות חיוביות בשל ההתרחבות של החברות הישראליות ובשל כך שהפיתוחים הטכנולוגיים נשארים ברובם בישראל.

צור קשר עם:

יונתן הדר

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב linkedin
שתפו בלינקדאין
שיתוף ב email
שתפו במייל