תובנות על מסלול הקריירה שלי והזדמנות לקריירה עבורכן/ם

לא עשיתי את השירות הצבאי שלי ב-8200 או ביחידה טכנולוגית אחרת. שירתי שירות קרבי ביחידה מיוחדת של חיל התותחנים, אך פוסט זה לא נועד להוסיף עוד דלק לקלחת של “איך להגיע/להצליח בהייטקס”, מכיוון שהשירות הצבאי שלי נתן לי חוויה מיוחדת, אשר בסופו של דבר הובילה אותי לבחירת הקריירה שלי.

בחירה שאני חושב שיחד עם ההחלטה להתחתן עם אשתי, הייתה ההחלטה הטובה ביותר שקיבלתי.

במהלך השירות הצבאי שלי, אי שם בתחילת שנות ה-2000, נוצר שת”פ בין משה”ב לסוכנות היהודית שאפשר בכל שנה לשלוח 50 חיילים וחיילות קרביים לשמש כמדריכים במחנות קיץ יהודיים בארה”ב.

התמזל מזלי ונבחרתי, לאחר תהליך מיונים ארוך ומקיף, להיות אחד מתוך ה-50 הללו. עזבתי את הפטרולים היומיים שעשיתי על גבול לבנון וטסתי לצפון מישיגן לחודשיים במחנה קיץ שנראה אחד לאחד כמו בסרטים.

המפגש התרבותי עם ילדים ומדריכים בני גילי מארה”ב, אוסטרליה, דרא”פ וניו-זילנד פתח לי צוהר לעולם בינ”ל שידעתי שאני רוצה להיות חלק ממנו.

החיים הובילו אותי בכמה מסלולים. כסטודנט עבדתי בחברת הייטק, לאחר מכן נכנסתי לתפקיד מתחיל בעולם הפיננסים, שלפני המשבר הכלכלי של 2008 היה לדבר הלוהט ביותר בשוק העבודה.

אבל משהו היה חסר, הרגשתי שאני “לא שם”. שאני לא עושה משהו שאני ממש רוצה.

ואז, זוגתי דאז (ואשתי היום) ראתה בעיתון מודעה (כך פרסמו משרות לפני עידן הפייסבוק) שמשרד התעשייה, המסחר והתעשייה (השם הקודם של משרד הכלכלה והתעשייה) פותח קורס צוערים.

אמרתי לה שאני לא עומד בתנאי הסף. אין לי תואר בכלכלה/חשבונאות/מנהל עסקים ואני בכלל בלי ניסיון בשיווק או מכירות בינ”ל. אני בסה”כ מנהל אופציות בבית השקעות, אך היא בכל זאת דחפה אותי. “מה יש לך להפסיד” היא אמרה, והיא צדקה (וזה דפוס שדי חוזר מאז…).

לאחר תהליך מיונים ארוך, סזיפי ומתיש של כמה חודשים קיבלתי את הטלפון המיוחל. אני בפנים.

החברים שלי חשבו שהשתגעתי. איך אני מחליף תפקיד בבית השקעות עם מסיבות חברה במסעדות נחשבות, נוף מהקומה ה-27 של מגדל משרדים יוקרתי ברחוב הארבעה בת”א, מכונת אספרסו מושקעת ומרחק של 20 דק’ הליכה מהבית במשרד ממשלתי הממוקם בירושלים, קפה שחור ובשכר נמוך משמעותית ממה שהייתי רגיל אליו?!?

ולמרות כל זאת, החלטתי ללכת על ההזדמנות ולהצטרף לקורס צוערים. ההחלטה השנייה הכי טובה שקיבלתי בחיים שלי (הזכרתי מעלה מה ההחלטה הראשונה).

מאז ועד היום עברו 13 שנים. עברתי חוויות מדהימות שכוללות תיאום הפעילות של הנספחויות הכלכליות בארה”ב וקנדה, יציאה לשליחות בקוריאה הדרומית, הבאת סמסונג לפתוח בישראל קרן השקעות, ניהול הפעילות של משרד הכלכלה והתעשייה בצפון אמריקה ואמריקה הדרומית, ניהול אגף שכלל את ניהול ההון האנושי, מחשוב, אירוח, יח”צ ומחקר כלכלי של היחידה שלי במשרד הכלכלה והתעשייה ואף ניהול קורס צוערים.

עכשיו אני נמצא בשליחות בלונדון בתפקיד הכי מעניין ומעצים מכולם. להיות כנקודה מחברת בין העולם העסקי הישראלי לכלכלה החשובה באירופה היא חוויה מדהימה וכל בוקר אני מתעורר לעבודה עם חיוך.

שלא תבינו לא נכון. לא הכול מתוק במסלול הקריירה הזה. הויתורים שבני/בנות זוג צריכים לעשות משמעותיים ולהעביר ילדים רילוקיישן זה לא דבר קל. מעבר לכך, עקומת הלמידה היא סזיפית ועושים הרבה טעויות לפני שמצליחים, אך אני חושב שזה שווה את זה.

זה שווה לא רק בשביל החוויה האישית, זה שווה לא רק בשביל החוויה המקצועית. זה שווה את זה כי אני אוהב לקום בבוקר ולנסוע למשרד, בין אם הוא כולל פקקים בדרך לירושלים, רכבת תחתית בסיאול או אוטובוס דו-קומתי בלונדון בתחושה שתוצרי העבודה שאני עושה נותנת ערך לא לבעלים של החברה שלי או לבעלי המניות, אלא למדינת ישראל.

זו תחושת השליחות שלי וזה האופן בו אני תורם את תרומתי הצנועה למדינת ישראל. ציונות ללא ציניות.

אם גם אתם מעוניינים להצטרף גם לקריירה כזו, אתם מוזמנים להגיש את עצמכם לקורס צוערים של משרד הכלכלה והתעשייה. ההרשמה תיסגר בקרוב.

למידע נוסף – https://www.gov.il/apps/economy/Bestjobintheworld/index.html

צור קשר עם:

עופר פורר

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל