There is No Meeting like a Face-to-Face Meeting

מפגשים עסקיים בתחומי טכנולוגיות הסייבר נערכו במחצית נובמבר בשבדיה והולנד

אחרי שנתיים של דחיות חוזרות ונשנות של אירועים עסקיים מבוססי פגישות פיזיות אישיות בין חברות מישראל וצפון אירופה, עקב איסורי קורונה למיניהם, הצלחנו בחלון הזמן הקצר בתקופה של אחרי חגי ישראל ועד חגי ראש השנה האזרחית לארגן פגישות פיזיות בין חברות ישראליות בתחום הסייבר לחברות מקומיות בצפון אירופה. ביום 16 לנובמבר 2021 נערכו פגישות בשטוקהולם וביום 18 לנובמבר נערכו פגישות בדן-האג.

Den Haag

 

Stockholm

לצערנו, וזו רוח התקופה, במקביל לקיום ימי המפגשים בתחום הסייבר, דחינו אירועים מתוכננים דומים בתחומי הטכנולוגיות הקשורות בשרשרת האספקה של מזון. יומיים של פגישות במלמו שבדיה ובארחוס דנמרק אשר תוכננו לימים 30 לנובמבר וליום 1 לדצמבר 2022, נדחו לשבוע הראשון של פברואר. הצפי שלנו והצפי של השותפים שלנו בדנמרק ושבדיה, הוא שיתאפשרו פגישות פיזיות בתחילת פברואר 2022.

אירוע וירטואלי בנושא טכנולוגיות קוונטים וטכנולוגיות AI שהיה אמור להיערך בשבוע השני של דצמבר, נדחה לינואר 2022 בגלל יציאה מוקדמת לחופשות סוף שנה.

כנס פיזי בעיר גוטנבורג בשבדיה בנושא טכנולוגיות הדור החמישי ובנושא  IoT בשיתוף פעולה עם חברות וולוו, אריקסון, עריית גוטנבורג ואחרים נדחה ממחצית דצמבר ואמור להיערך בסוף פברואר.

אירופה חווה גלי תחלואה וההתלבטות רבה. השלטונות ממליצים להמנע מפגישות פיזיות ובעיקר פגישות פיזיות רבות משתתפים. על רקע ההמלצות ועל רקע המצב, חברות ופרטים לוקחים את נושא הפגישות ברצינות רבה. קשה בימים רגילים להקים ולנהל פלטפורמה של פגישות אישיות בין אנשי עסקים, וקשה שבעתיים בימים אלו. מופע החברות המקומיות בשטוקהולם ודן-האג היה איכותי וממוקד. חברות מקומיות אשר שולחות למפגש מסוג כזה מספר משתתפים, אישרו רק לנציג אחד להגיע. אך, הנציג היה מקצועי, ממוקד ומוכן.

בזכות צוות מצומצם, מאומן ומחוייב בנציגוית בשבדיה, דנמרק והולנד, הצלחנו לארגן ביום אחד בכל מדינה בנפרד כ 150 פגישות עסקיות בין חברות ישראליות ומקומיות. אך, עיקר התודות הוא לחברות הישראליות אשר הגיעו לאירועים. תודה לנציגי CyberArk, Cellebrite, Cervello, Commugen, CyberBit, CyberInt, Cybereason, Cynulate, KELA, Kovrr, Rescana, Semperis, ShieldIOT, TransmitSecurity וכמובן לחברות המקומיות אשר שלחו למפגשים אנשי קשר מתאימים. זה לא מובן מאליו. רוב החברות הישראליות גיבו עצמן באנשי קשר אירופאים לפגישות ומשתתפים מחברות מקומיות היו צריכים לקבל אישורים מיוחדים מהנהלות החברות להגיע לפגישות ולא פחות מכך מבני בית אשר חוששים כמו כולם מחשיפה.

על רקע הרצון ההדדי להתניע את גלגלי הכלכלות, גורמים רבים משתפים עימנו פעולה. אני רוצה לציין את עיריית דן-האג שדחפה שוב ושוב לקיום אירוע פיזי, דאגה למקום מתאים העומד בתנאי ריחוק פיזי ואוורור מתאים. תודה לשגריר ישראל בשבדיה, מר זיו קולמן אשר תרם את ביתו למפגש חברתי ערב האירוע בשטוקהולם.

צפון אירופה מחוסנת. שיעור המחוסנים בני 12 למעלה בשתי מנות של זריקות נע בסביבות 85% בשלושת המדינות, שבדיה, דנמרק והולנד. אלו שלושת המדינות בהן אנו עורכים את המפגשים. אנחנו לא מתכוונים לסגת מאסטרטגיה של מפגשים פיזיים. שני ימי האירועים הוכיחו את יעילות הפגישות. זו אינה הפתעה. הרצון להמיר מפגשים וירטואליים במפגשים פיזיים תכליתיים קיים ואין כמו פגישה פיזית.

שני האירועים שנערכו בהולנד ובשבדיה, יצרו מומנטום של התעניינות מצד גורמים מקומיים בארצות היעד אשר רוצים לשתף פעולה, ולמרות הקשיים, לארגן יחד עימנו אירועים בתחומים נוספים. כבר קיבלנו החלטה להוסיף לאירועי טכנולוגיות שרשרת המזון, עוד שני אירועים בתחום בשטוקהולם ואמסטרדם. הם יתקיימו כנראה בתחילת יוני 2022.

אנו בדרך להשלמת מו"מ לשיתוף פעולה עם נמל רוטרדם בנושא בטיחות ואבטחה והכוונה לערוך מפגשים בתחום האבטחה והבטיחות של מערכות לוגיסטיות ומערכות תחבורה.

חברות כמו אריקסון, וולוו ,ועריית גוטנבורג בשבדיה הביעו עניין בקיום פגישות עסקיות.

אוניברסיטת קרולינסקה בשטוקהולם וחברת באייר נורדיק מעוניינים לקיים פגישות עם חברות וגורמים אקדמיים בתחומי מדעי החיים.

אוניברסיטת ומכון המחקרו ווכנינגן בהולנד משתפים עימנו פעולה בנושא טכנולוגיות של שרשרת המזון.

אין הרבה ברירות ועל רקע צמצום אירועים של תערוכות, מפגשים ממוקדים הם הפתרון הכי יעיל בתקופה הקרובה. אנו נמשיך בכך.

  • אנו קוראים להשתתפות של חברות באירועים מתוכננים. חברות בתחום טכנולוגיות של שרשרת האספקה של מזון, מגידולי שדה, דייג, וגידול בעלי חיים, דרך ייצור והפצה, בעיקר כאלו אשר נותנות פתרונות של הגדלת היעילות והורדת החתימה של הפגיעה באיכות הסביבה בענף בו היעילות נמוכה והפגיעה בסביבה גבוהה. כמו כן, חברות אשר מציעות תחליפי מזון יעילים, אריזות ידידותיות, גידול מדייק, הפצה חכמה, אנא פנו אלינו מייד על מנת לבדוק השתתפות באירועים המוזכרים מעלה.
  • אנו קוראים לחברות אשר מפתחות פתרונות לפלטפורמות 5G, חברות בתחום IoT, כולל פתרונות העונים על צרכי ניהול ערים בבטיחות ויעילות, אנא פנו אלינו.
  • חברות מתחום ההגנה על מתחמים רגישים, חברות בעלות פתרונת לניהול נמלי ים ותעופה, כולל טכנולוגיות כטב"מים וניהול תנועה אוטונומית מרחוק, כולל הגנת סייבר לתחבורה ולוגיסטיקה, אל תהססו לפנות אלינו.

לפנייה : Holland@israeltrade.gov.il

 

כתב וערך: איתן קופרשטוך

 

 

 

 

צור קשר עם:

איתן קופרשטוך

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל