הטעמים החדשים בשוק המזון הבריטי

אם אוכל לצטט את שירה של חווה אלברשטיין, בלונדון הייאוש אומנם יותר נוח, אך עד לפני 25-30 שנה, האוכל לא היה יותר טעים.

יש סיבה מדוע בכל עיר בינונית בישראל ניתן למצוא מסעדה איטלקית, סינית, יפנית או אפילו יוונית, אך אין בנמצא מסעדה בריטית.

בתור אדם שנשוי לישראלית עם אימא בריטית, אני יכול לאשר שיש לכך סיבה. אוכל בריטי “מסורתי” הוא תפל. לעיתים אף מוגש קר ובעיקר, ותסלח לי חמותי, לא מאוד נעים.

כל זה השתנה אי שם באמצע שנות ה-90′ כאשר דור חדש של שפים בריטים החלו להתנסות במרכיבים חדשים, שמו דגש על מזון טרי והחלו לשלב חומרי גלם ממטבחים אסייתיים, אפריקניים ואירופאיים. פתאום, תחת גורדון רמזי וג’יימי אוליבר, מזון בריטי הפך להיות מגניב, חדשני ומעניין. כל זה קרה פחות או יותר באותן שנים שהבריטפופ הפך לשם דבר בגלגל”צ, MTV ותחנות רדיו ברחבי העולם.

30 שנה מאוחר יותר בריטניה עוברת לטעמים חדשים. משבר הקורונה וסדרת הסגרים שהוטלו בבריטניה, יחד עם מעבר לעבודה מהבית הובילו לדרישה מוגברת של הצרכנים לצריכת מזון טרי, בריא ומזין בבית ולא במסעדות או בתי קפה. עם זאת, לא כל הצרכנים הם גורדון רמזי או ג’יימי אוליבר, ולכן רשתות המזון החלו להשיק סדרות איכותיות של מזונות מוכנים.

אנו בנספחות המסחרית של משרד הכלכלה בלונדון זיהינו את זה כהזדמנות, לא רק בחשיפת חומרי גלם או טעמים ישראליים, אלא גם בחשיפה של פתרונות פודטק או אריזות ירוקות, שכן הצרכנים בבריטניה כיום ערים יותר לאיכות הסביבה ולשימוש באמצעים ממוחזרים או ברי מחזור.

בשנה האחרונה עבדנו מול קמעונאית מזון מובילה בבריטניה וסיימנו בשבוע האחרון פרויקט שבו הצגנו לקמעונאית מוצרים ופתרונות בעולמות המזון מישראל. החל בחומרי גלם חדשניים  תחליפי בשר, חלב וביצים, וכלה במוצרי מאפה ומזון מקמח חומוס ואריזות וחומרי עיטוף המתכלים באופן טבעי.

סבתי, זיכרונה לברכה, הייתה אומרת “עם האוכל בא התיאבון”, וללא ספק היא צדקה בהקשר זה. הפידבקים החיוביים שקיבלנו מקמעונאית המזון תוביל לפרויקט נוסף שנעשה איתם בעתיד. מעבר לכך, אנו מתכננים לעבוד עם קמעונאיות מזון נוספות כדי להפיץ את הבשורה של מזון בריא ובר-קיימא מישראל.

אם יש לכם מוצר או פתרון מתאים נשמח אם תעמדו בקשר כדי שנוכל לבחון כיצד לשלב אתכם בפרויקטים הבאים שנעשה.

ושיהיה לכולנו בתיאבון!

Photo by Jason Briscoe on Unsplash

צור קשר עם:

עופר פורר

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל