תוכנית העבודה של הנציבות האירופית לשנת 2022: כל מה שחשוב לדעת

ב-19 באוקטובר 2021, הנציבות האירופית חשפה את תוכנית העבודה שלה לשנת 2022, המתארת ​​את פעולות החקיקה והמדיניות שבכוונתה לבצע בשנה הקרובה. תוכנית העבודה גם מזהה הצעות עדיפות תלויות ועומדות, הצעות שיש לבטל, וסעיפים קיימים של חקיקה שיש לבחון.

בהתאם להנחיות הפוליטיות שנשיאת הנציבות האירופית פון דר ליין קבעה עם כניסתה לתפקידה לראשונה בשנת 2019, תוכנית העבודה של הנציבות לשנת 2022 בנויה סביב שש כותרות עיקריות, כלומר:

  • הגרין דיל האירופית
  • התאמת אירופה לעידן הדיגיטלי
  • כלכלה שעובדת למען אנשים
  • מיצוב אירופה חזקה יותר בעולם
  • קידום אורח החיים האירופי
  • דחיפה חדשה לדמוקרטיה אירופית

על פי תוכנית העבודה לשנת 2022, הנציבות האירופית תעבוד על 32 יעדי מדיניות, אשר מפורטים בטבלאות מטה:

חלק מהיוזמות הראויות לציון שהועלו בתוכנית העבודה לשנת 2022 כוללות, בכל הנוגע לגרין דיל, את התיקון של רגולציית ה-CLP,  Regulation (EC) No 1272/2008 על סיווג, תיוג ואריזה של חומרים ותערובות, אשר צפויה ברבעון השני של 2022, כמו גם העדכון של Sustainable Use of Pesticides Directive (Directive 2009/128/EC), אותה תחשוף הנציבות האירופית ברבעון הראשון של 2022. בתחום הדיגיטל, הנציבות האירופית צפויה להתקדם עם ה-European Cyber Resilience Act ברבעון השלישי של 2022 וחוק השבבים האירופי ברבעון השני של 2022.

בנוסף, תוכנית העבודה לשנת 2022 שמה דגש על רגולציות קיימות שהנציבות האירופית מתכוונת לשנות, כגון חקיקת התרופות והחקיקה בנושא תרופות לילדים ומחלות נדירות, ששתיהן צפויות ברבעון האחרון של 2022.

הנציבות האירופית, יחד עם הפרלמנט האירופי ומועצת האיחוד האירופי, תמשיך לעבוד בשנה הקרובה גם על הצעות חקיקה במסגרת תוכניות בעלות עדיפות גבוהה, עליהן החלה לעבוד בשנה הקודמת. מבין אסטרטגיות אלו, ניתן למנות את חבילת Fit for 55, ובעיקר את מנגנון התאמת גבולות הפחמן של האיחוד האירופי, ה-CBAM האירופי, עליו פרסמנו פוסט נפרד. בנוסף, תימשך העבודה על כללים בנושא בינה מלאכותית, רגולציית מוצרי מכונאות (Machinery Products Regulation), ה-General Product Safety Regulation, חוק השירותים הדיגיטליים (Digital Services Acts) וחוק השווקים הדיגיטליים (Digital Markets Acts).

בקישור זה תמצאו את תוכנית העבודה המלאה.

צור קשר עם:

נטע בר-אל

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל