הזמנה לוובינר – שנה לברקזיט: שינויים והתאמות בתהליכי הסחר הבינלאומיים בבריטניה

ללא ספק שנת 2021 עברה עבורי מהר. אולי מהר מדי.

מהחשיכה של המגפה בתחילת השנה, לרבות סגרים, עבודה מהבית, ריחוק חברתי וכל המושגים שעבור רבים בבריטניה הם כיום נחלת העבר, עברתי יחד עם בריטים רבים אל האור – לשגרה חדשה שכוללת עבודה מהמשרד (עדיין, אני עובד מדינה), פגישות פנים-אל-פנים ואפילו השתתפות בתערוכות וכנסים.

גם הברקזיט עבר מהר, אולי עבור חלק, מהר מדי. 

בסוף 2020, ממש על הדקה ה-90, טרם יציאתה מאיחוד המכסים האירופי, בריטניה חתמה על הסכם סחר חופשי עם האיחוד האירופי שיצר תנאים להמשכיות הסחר בין בריטניה לגוש הסחר הגדול ביותר עימה היא סוחרת.

על-מנת לאפשר לסחורות להיכנס ולצאת מבריטניה לאיחוד האירופי ולהפך בצורה המשכית וזורמת ככל שאפשר, בריטניה קיבלה החלטה לצמצם את הרגולציה על הסחר, גם מתוך מטרה לאפשר לחברות בריטיות רבות שעובדות באופן אקסקלוסיבי עם האיחוד האירופי, ויש לא מעט שכאלו, להכיל את תהליכי המכס החדשים, וגם לאפשר לצרכנים בבריטניה לרכוש ללא הפרעה מוצרי מזון, תרופות ומוצרי גלם לתעשייה.

עת שבריטניה למדה להכיל את הברקזיט, אט-אט הרגולציה מתחילה להיכנס לפעולה, ותהליכי בידוק במכס או נהלים שלא יושמו עד כה עומדים להתחיל ולהיות מיושמים במלואם.

ההשפעות על חברות ישראליות הן משמעותיות. לא רק עבור חברות שעוסקות ביצוא לבריטניה דרך האיחוד האירופי, אלא גם עבור חברות ישראליות שמייצאות ישירות לבריטניה גם סחורות וגם שירותים עסקיים.

על-מנת לעדכן את קהל היצואנים הישראלי בשינויים הצפויים בתהליכי המכס והרגולציה בבריטניה, הנספחות הכלכלית של משרד הכלכלה והתעשייה בבריטניה, יחד עם מכון היצוא, מתאמים וובינר בשיתוף פירמת עורכי הדין Bryan Cave Leighton Paisner LLP שבו יידונו השינויים וההתאמות בתהליכי הסחר בבריטניה.

הוובינר ניתן ללא תשלום אך מצריך רישום מראש בלינק הזה – לינק.

אשמח לראותכם שם!

צור קשר עם:

עופר פורר

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל