תחום הערים החכמות צובר תאוצה ברומניה

עם צפי למימון מהאיחוד האירופי ותקציבים ייעודיים המוענקים לרשויות המקומיות, כבר עתה ניתן לראות כיצד פניה העירוניים של רומניה משתנים: החל מפרויקטים בתחום התחבורה החכמה, דרך דיגיטציה של השירותים המוניציפליים המוענקים לתושבים וכלה במגוון רחב של פתרונות תשתית והנגשה.

במהלך השנה האחרונה הובילה נספחות בוקרשט שורה ארוכה של פעילויות מול רשויות מוניציפליות וגופים ממשלתיים ברומניה. ערים כגון קלוז’ נפוקה ואורדיאה כבר נהנו מפירות הסקאוטינג שהציעה הנספחות וחברות ישראליות החלו לסלול דרכן לרשויות מקומיות נוספות.

בשבוע הבא עתידה הנספחות לערוך מפגש ייעודי עם הנהלת סקטור 4 בעיר בוקרשט. הבירה הרומנית מחולקת לשישה סקטורים, כאשר כל אחד מהסקטורים נהנה מעצמאות מוניציפלית מסוימת ומגוף אדמיניסטרטיבי ניהולי נפרד. סקטור 4 נחשב לסקטור מגוון, הכולל אזורי תעשייה ומגורים לצד ריאות ירוקות בדמות פארק טינרטולוי. בעת האחרונה עבר הסקטור מתיחת פנים רצינית שהתאפשרה הודות להשקעת כספים מאסיבית של העירייה המקומית וזוהי רק ההתחלה. הודות לכספי האיחוד האירופי, צפוי סקטור 4 לנפק שורה ארוכה של פרויקטים במגוון רחב של תחומים. בחודשים האחרונים העמיקה נספחות בוקרשט את שיתוף הפעולה עם סקטור 4 לרבות תיאום פגישות עם חברות ישראליות וסיור פיזי בשניים מהפרויקטים המרכזיים בתחומו שעודם בתהליכי בנייה – בית החולים לטיפול חירום ותחנת הרכבת האזורית. לכשתושלם מלאכת בנייתו של בית החולים, יושם דגש על הטמעת פתרונות במחלקת הכוויות ומחלקת הטראומה והחירום של בית החולים. לצד זאת, מבקשת הנהלת סקטור 4 להיחשף לפתרונות בתחומי ניהול החנייה העירונית (חניות ציבוריות) וניטור איכות האוויר בעיר.

דניאל בלוצה, העומד בראש סקטור 4 בעיר בוקרשט, במסגרת סיור השגרירות (אוגוסט 2021)

ביום רביעי הקרוב, 6.10.2021, צפויות יצואניות ישראליות להציג בפני הנהלת סקטור 4 פתרונות בתחומים אלה. חברות ישראליות המעוניינות להיחשף למגוון הפרויקטים שמציע סקטור 4 וכן רשויות מקומיות נוספות ברומניה, מוזמנות לפנות לנספחות בוקרשט.

אתר הבנייה של תחנת הרכבת בסקטור 4 במסגרת ביקור השגרירות (אוגוסט 2021)

צור קשר עם:

ברקת קנפו

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל