בוא תתקדם – ייצור מתקדם לפולין

כזכור לכם בהכנות לשנת 2021, דיברנו על ייצור מתקדם ולמה כדאי לכם להתעניין בשוק הפולני:

פולין מדורגת כיום כמדינה חדשנית למדי (מקום 25 במדד החדשנות של בלומברג) כפי שהיא נמדדת בהוצאות מו”פ, יכולת ייצור ונוכחות חברות היי-טק. כדי לעזור לתעשייה הפולנית לעבור לשלב הבא, השיקה ממשלת פולין את פלטפורמת Industry 4.0 בשנת 2019. מטרת פרויקט זה היא להגדיל את החדשנות של חברות פולניות, להגביר את הידע אודות תהליכי ייצור מתקדם/תעשייה 4.0 ופיתוח יכולות בתחומים כמו רובוטיקה ואוטומציה.

לא פלא שהממשלה מנסה לקדם תהליך כזה, הרי שפולין היא מעצמת ייצור הולכת וגדלה באירופה, ויש ביקוש מוגבר לטכנולוגיות ייצור חדשות וחדשניות. לכן הדחיפה לפיתוח והשקעה בטכנולוגיות חדשות, כגון ייצור תוספים, שיניעו את כלכלת פולין לשלב הבא, ואף הצעה של מענקים ומשאבים אחרים לתמיכה במו”פ חדשני.

פולין היא מדינת הייצור השישית בגודלה באיחוד האירופי, כאשר הייצור תורם 22.4% מהתוצר של המדינה. תחומי הייצור המובילים כוללים: מזון ומשקאות; רכב; מוצרי מתכת; קוק (חומר דליק המופק מפחם) ומוצרי נפט מזוקקים; גומי ופלסטיק; כימיקלים ומוצרים כימיים; מוצרים מינרליים שאינם מתכתיים; מוצרי מתכת בסיסיים; מכונות וציוד שונים, ריהוט וציוד חשמלי. בשנת 2019, הייצור בחברות ייצור המעסיקות מעל 10 עובדים, גדל ב-4% בהשוואה לשנה הקודמת.

טכנולוגיות חדשות יהיו רלוונטיות במיוחד בתעשיות התעופה, הביטחון ורכב. תעשיות הרכב והתעופה האווירית הן חשובות ומשמעותיות מבחינת תוצר בכל הנוגע לייצור הפולני. ענף הייצור המתקדם מתרחב גם לפעולות לוגיסטיות ואחסון. במונחים של ענף זה, התחומים המבטיחים ביותר הם רכב ותעופה, וכן ענף תרופות ומכשירים ביתיים.

סקר של Autodesk מראה כי 70% מהחברות הפולניות הבחינו בעלייה ברווחים לאחר השקעה בדיגיטציה של החברה. ו-75% מהחברות מתכוונות לאמץ פתרונות ייצור מתקדם בעתיד.

התחומים שטומנים פוטנציאל לחברות ישראליות כוללים, בין היתר: תוספי ציוד ייצור; חיישנים ומכשירים; מנועים ומפעילים חשמליים; ממסרים חשמליים וציוד בקרה תעשייתי; ציוד שינוע; רובוטים תעשייתיים, כולל אלה המשמשים לריתוך נקודתי, מיון, משטחים וצביעה; מכונות לחיתוך מתכת; ציוד ריתוך והלחמה; ציוד לייצור פלסטיק וגומי; תבניות תעשייתיות. כמו כן, IoT, ניתוח אנליטי מתקדם, מציאות מדומה, מציאות רבודה ופתרונות חדשניים כלליים כמרכיבי המפתח להתפתחות תעשיה 4.0 בפולין.

ראוי לציין כי בעוד שפולין בשלה לניצול הזדמנויות לייצור מתקדם, המדינה אכן צריכה להתגבר על כמה מכשולים שעשויים לעכב את התעשייה הפולנית: תקנות ספציפיות והיעדר סטנדרטים טכנולוגיים, מחסור במומחים בתחום, מגבלות הטכנולוגיות הדיגיטליות הקיימות, וכן היסוס לאמץ פתרונות חדשים (יצוין כי האחרון הינו מאפיין שאנו עדים לו בכל התחומים, ובמיוחד בימי קורונה). יש גם צורך בהכנסת סטנדרטים אתיים ומשפטיים לשימוש בבינה מלאכותית וברובוטים הנדונים ברמת האיחוד האירופי.

 

אז השנה הכנו עבורכם וובינר על השוק הפולני בתחום הייצור המתקדם. בו נארח את סימנס פולין להציג את השוק והמגמות בתחום הייצור המתקדם, וכן נארח את האוניברסיטה הטכנולוגית באזור סיליזיה בדרום מערב פולין.

ההשתפות חינם אך יש להירשם:

(10:30 ירושלים)  When: Oct 27, 2021 09:30 Warsaw
Topic: Industry 4.0 in Poland – challenges and opportunities

Register in advance for this webinar:
https://us06web.zoom.us/webinar/register/WN_7SmMO3voSLSkYFxEuxWGNw

 

צור קשר עם:

שרה-אן מאדי

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל