מזל טוב קזאן וטטרסטן!

אתמול היה יום קזאן וטטרסטאן. מזל טוב! רגע, מי אלה? מה אלה?
טטרסטאן זו רפובליקה ברוסיה שבה יש מעל 80 גופי שלטון מקומי, מתוכם 22 מוגדרים רפובליקות. בדרך כלל אלו האזורים שבהם יש לאום אחר דומיננטי. בטטרסטאן אלו, כפי שהשם מרמז,- הטטרים. מספרם הוא כ-2 מיליון מתוך אוכלוסייה של 3.8 מיליון. קזאן זו עיר הבירה והעיר הגדולה ברפובליקה.

הסיבה שאני מקדיש למחוז פוסט, מעבר ליום הרפובליקה ומעבר לעובדה שזה מקום יפה ועם היסטוריה מרתקת, זו ההזדמנות הכלכלית שהוא מהווה.

הרפובליקה מנסה (כמו גם הרבה מחוזות אחרים) למשוך השקעות וחברות זרות ובמסגרת זו יצא לי ולצוות השגרירות להיפגש עמם מספר פעמים כשבקרוב אני צפוי לנסוע לבקר ולראות איך אפשר להביא את הרצון לשיתופי פעולה לכדי מעשה. טטרסטאן מהווה את אחד האזורים העשירים ברוסיה. היא עשירה בנפט אבל גם בתעשייה כבדה. מעבר לחברות הנפט, יש ברפובליקה חברות כגון Kamaz (חברת המשאיות שכל רוסי מכיר), חברות חקלאיות גדולות, תעשייה אווירית של מסוקים ושל מטוסי הטופולב ועוד ועוד.

מרבית העושר מתרכז בעיר הבירה קזאן והיא מדורגת הכי גבוה ברוסיה מבחינת איכות החיים. העיר מאוד מתקדמת מבחינת הטכנולוגיות שהיא מיישמת ובשטחה יש את פארק ה-IT הגדול באירופה.

כמו כן, בטטרסטאן יש את אינופוליס, רשמית עיר מ-2012 ולמעשה מעין אזור תעשייה, חדשנות ומגורים שבו מיושמות טכנולוגיות חדשות ולפני מספר שנים אף היה בה שימוש חופשי (וחינמי) למוניות אוטונומיות של יאנדקס.

לאור כל זאת, הרפובליקה בכלל ובירתה בפרט מהוות פוטנציאל גדול לחברות ישראליות בתחומי התעשייה מתקדמת, ערים חכמות ועוד. אם יש לכם טכנולוגיה רלונטית, נשמח לסייע בשוק הרוסי ולהציג אתכם בביקורי הקרוב בקזאן.

צור קשר עם:

יקיר דוידסון

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל