בתים למכירה ביורו באיטליה

מדי כמה חודשים מופיעה כתבה בעתונות העולמית על בתים ביורו למכירה באיטליה. אין כמעט אף אחד שמסוגל לעמוד בפיתוי ולהיכנס לכתבה להבין איך זה יכול להיות?
החידה עוד יותר מסתורית כאשר מבינים שאמנם לא מדובר ביורו אבל שבסכום של כמה עשרות יורו אכן אפשר לממש מה שנראה כחלום – בית באיטליה.

הישובים הקטנים באיטליה סובלים זה זמן רב מבעיות כלכליות ומבניות ומירידה במספר התושבים. מקומות אלה שבכל מקום אחר בעולם היו יכולים להיות נחשקים, ננטשים ע”י התושבים הצעירים ובשל כך מזדקנים ומתפוררים. המצוקה של ראשי הערים הביאה אותם לצאת בקמפיינים מפתים בהם מציעים דירות לעיתים אף במחיר של יורו  למי שיסכים להשתקע בהם או לחילופין להציע קצבה קבועה למי שיגור בהם.

ממשלת איטליה מעוניינת לשנות מצב זה ועומדת להשקיע כ 10 מיליארד יורו בתשתיות בפריפריה לחזק אותם כלכלית וחברתית.

ההשקעות מתחלקות לשתיים – מחצית הסכום יושקע בעיקר בתשתית התיירותית ובמבני ציבור. החצי השני של ההשקעה מעניין הרבה יותר כי הוא ממוקד בתשתיות ה 5G ואינטרנט מהיר. במקביל יושקעו כספים ביישומים של ערים חכמות שיכולים להשתמש בתשתיות התקשורות. המטרה היא להחיות את הישובים הללו עם משפחות צעירות שיוכלו להמשיך את חייהם המקצועיים עם איכות חיים משופרת שכוללים פתרונות מתאימים בתחומי הבריאות והחינוך.

חברות ישראליות רלוונטיות להשקעות אלה גם מצד התשתיות וגם מצד היישומים ואנו עושים חיבורים להזדמנות זו באופן שוטף בחודשים האחרונים בנספחות הכלכלית.

צור קשר עם:

יונתן הדר

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל