פגישות עסקיות אחרי החגים – מאוקטובר ועד תחילת 2022

פגישות עסקיות פיסיות באירועים סגורים בהולנד, שבדיה ודנמרק אחרי החגים – חודשים אוקטובר, נובמבר, דצמבר ותחילת שנת 2022:

בהנחה שהחברה בצפון אירופה מפתחת חסינות עדר ברמה סבירה, אירופה הצפונית מצפה להסיר מגבלות נוספות לאחר הקיץ.

ממשלת הולנד, כמו גם הרשויות בדנמרק ושבדיה מצפות להסרה הדרגתית של מגבלות אשר מנעו פגישות עסקיות.

בסופו של עידן, כאשר משבר הקורונה יעלם לאיטו, הקהילות החברתיות בעולם המערבי ישלמו את תשלום כלכלי דומה, אך הדרך תהיה שונה והתשלום החברתי שונה. גם המדיניות השיווקית לעתיד תשתנה. השינוי שאנו חווים כבר עכשיו, נותן הזדמנות לחברות ישראליות להגיע לשווקים בצורה יותר מדוייקת והנציגויות הכלכליות של ישראל בהולנד, דנמרק ושבדיה נערכות לשינוי.

הולנד, דנמרק כמו גם שבדיה נכנסו לתקופת הקורונה בחודש מרץ 2020 במצב כלכלי טוב אשר התבטא בעיקר ביכולות המערכת הממשלתית להעמיד כיסוי תקציבי גבוה על מנת לשמר את יכולות המגזר העסקי לחזור מהר לפעילות מלאה ביום שאחרי, ואת יכולות האזרחים לשמר רמת ביקושים סבירה ליום שאחרי.

בשלושת המדינות שילבו אספקטים חברתיים בתכניות השונות לשימור היכולות. המטרה העליונה היתה בריאות כלכלית וחברתית ונסיון לשמור על שפיות ותכנון בעולם של אי ודאות. כל מדינה התאימה של התכנית שלה. הולנד לדוגמא סיבסדה שכר של עובדים על ידי תשלום לעסקים, שבדיה לא הטילה כמעט מגבלות, דנמרק שמרה על איזונים. המתווים בשלושת המדינות קשורים באפיונים התנהגותיים של החברה, כמו גם במדיניות רפואה כללית. בהולנד מספר מיטות בתי חולים לנפש גבוה בשיעור ניכר מאשר בישראל, ובתי החולים לא מקבלים לקוחות במחלקות מיון, אלא במקרי חירום בלבד. בדנמרק המדיניות היא העדפת רפואה בקהילה. גם בשבדיה כמות מיטות לנפש גבוהה. היענות האוכלוסיה להגבלות השונות במדינות השונות דומה. כולם חורקים שפתיים, אך שיעור ההיענות לצעדים גבוה ושיעור המחוסנים בשלושת המדינות עבר את 70% מכלל האוכלוסיה בשלושת המדינות.

צריך לשים לב למדיניות שכל חברה עסקית לקחה על עצמה על מנת להתמודד עם המצב. רוב החברות מבקשות מעובדיהן לצמצם פגישות פיזיות, ולהשתדל למנוע או לדחות אותן, לצמצם נסיעות למינימום ולהימנע מאירועים שמפגישים כמות אנשים רבה ממדינות שונות יחד ובאותו מקום.

עידן הקורונה מביא עימו שינוי מדיניות שיווקית שהשפעתו תהיה ארוכת טווח.

צמצום השתתפות בתערוכות בינלאומיות הוא פן אחד, המוכר לחברות ואנשי עסקים מישראל. מספר הנסיעות והפגישות העסקיות לעסקה ממוצעת ירד דרסטית. כבר היום רואים לכך ניצנים.

הווירטואליות והמדיות החברתיות השונות תהיינה שזורות המערכת השיווקית. בשיחות שיש לנו בשלושת המדינות עם אנשי המגזר העסקי, נשמעת הנחת העבודה שמספר הפגישות פנים אל פנים לעסקה בימים שלפני הקורונה הגיע לאבסורד וניתן לצמצם את מספר הפגישות לעסקה לשיעור של 25% מממוצע הפגישות לעסקה בתקופה שלפני המשבר. גם מספר המשתתפים לחברה מציגה בתערוכה, אם וכאשר, תרד דרסטית מהתקופה של לפני הקורונה.

המגזר העסקי בצפון אירופה לא אוהב קשרים וירטואליים. לא שבשאר העולם אוהבים קשרים וירטואליים ויש תרבויות עסקיות שבהן הקשרים האישיים והמגע הישיר יותר חשובים מאשר בצפון אירופה, אך בכל מקרה העולם השיווקי ישתנה. מידע יועבר ברשתות החברתיות, יערכו פגישות וירטואליות כהכנה ופגישה עסקית פיזית תהפוך ליותר אפקטיבית. העולם יחזור לאיזון בכל הנוגע לנסיעות והזמן היקר והמחיר היקר של נסיעות וביקורים ופגישות ואירועים מסחריים המוניים.

על מנת לערוך פגישה עסקית בצורה פיזית, יהיה צורך במיקוד. יהיה צורך להתמקצע בארגון הפגישה, העברת המסרים השיווקיים לקראת פגישה ושכנוע לקוחות להשתתף בפגישה. אנו בנציגויות הכלכליות בהולנד, דנמרק ושבדיה שמנו למטרה לחזור לפגישות עסקיות מקצועיות ממוקדות ומאורגנות מראש לאחרי החגים.

אירוע בתחום הסייבר עם העדפת פתרונות הגנת סייבר לענפי הפיננסים השונים יערך במשך שלושה ימים –  16, 17, 18 לנובמבר. ביום 16 לנובמבר יערך בשטוקהולם, למחרת בקופנהגן וביום 18 לחודש יערך המפגש בעיר דן-האג בהולנד. כל האירועים יהיו ממוקדי פגישות עסקיות מאורגנות מראש.

מספר החברות הישראליות אשר תוכלנה להשתתף במפגשים יהיה מוגבל ל 15 חברות. כל המשתתפים יהיו חייבים לעמוד בתנאי התו הירוק על גילגוליו ויותר להשתתף אך ורק למחוסנים, ומבריאים מחזיקי תעודות רשמיות. האירועים מתקיימים תוך עמידה בכללי המדינות השונות בכל הקשור למפגשים אישיים, כולל ריחוק חברתי, ומספר שוהים בכל רגע נתון באולם המפגשים.

החברות המקומיות דורשות מצידנו היערכות מקצועית מיוחדת וחומרים שיווקיים אשר יצדיקו את הפגישות. ארגונים וחברות גדולות אשר רוצות להניע מהלכים של פגישות פיסיות, הציעו לנו שיתוף פעולה. אנו בודקים כל פניה לגופה.

אירוע של מפגשים עסקיים נוסף יערך בימים 30 לנובמבר, 1,2 דצמבר בנושא טכנולוגיות שרשרת אספקת המזון עם דגש על טכנולוגיות ברות קיימא בתחומי ייצור ותחליפי מזון, אריזות, אופטימיזציה של טכנולוגיות חקלאות ולוגיסטיקה. האירוע יתחיל בעיר מלמו בדרום שבדיה בתאריך 30 לנובמבר, למחרת בעיר ארחוס בדנמרק ויום לאחר מכן בהולנד. עוד לא הוחלט על המיקום הסופי בהולנד. כמו מפגשי הסייבר, האירועים מבוססי פגישות אישיות פנים אל פנים, תוך שמירה על כל הכללים נשוא המאבק בהתפשטות נגיף הקורונה הנכונים לתקופת האירועים. גם באירועים אלו, מספר המשתתפים מישראל יוגבל ל 25 חברות. כל המשתתפים יהיו צריכים להיות בעלי תו ירוק רשמי.

בתחילת שנת 2022 יערך מפגש בהולנד, בשיתוף עם נמל רוטרדם בנושא פתרונות הגנה ואבטחה של מערכות תחבורה ולוגיסטיקה בים, באויר וביבשה.

הדגש הוא על הגנה פיזית ופתרונות פורנזיים. חלק מהמשתתפים תהיינה חברות גם מתחומי הגנת סייבר למערכות תחבורה ולוגיסטיקה באויר, בים וביבשה. המפגש , אשר מועדו לא נקבע יוגבל להשתתפות של עד 15 חברות ישראליות, ועד חמש חברות בתחום הגנת סייבר. גם כאן נעמוד בכל הכללים של המאבק בנגיף הקורונה, נכון לימי האירועים.

כל האירועים הפיסיים המתוכננים, יוגמשו מבחינת פגישות וירטואליות עם גורמים עסקיים מקומיים, אך נוכחות נציגי החברות הישראליות תהיה נוכחות חובה. אנו ממליצים לגבות את המשתתפים מישראל בנציג אירופאי.

לקבלת פרטים על האירועים הצפויים, ניתן לפנות אלינו ישירות ל holland@israeltrade.gov.il

צור קשר עם:

איתן קופרשטוך

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל