בריטניה מתניעה מחדש את התחבורה הציבורית

לאחר שלושה סגרים, כחמישה מיליון חולי קורונה, והשקה של מערך חיסונים אגרסיבי ומהיר, ממשלת בריטניה קיבלה החלטה אתמול להסיר, החל מה-19/07 את כל מגבלות הקורונה בתוך בריטניה.

החל מה-19/07 בריטניה לא תשלם חל"ת לעובדים הנאלצים לסגור את עסקיהם, לא תאכוף חובת לבישת מסיכות בתחבורה הציבורית ובמקומות הומים, ולא תדרוש הגבלת קהל במוסדות אוכל, תרבות וספורט.

יש לציין כי עדיין יוטלו מגבלות על בריטים ובעלי אזרחויות זרות הנכנסים לאי הבריטי.

כרגע ישראל מוגדרת כמדינה "ירוקה" ולכן כל המגיעים מישראל, בין אם הם בריטים או זרים, לא חייבים בבידוד אך הם כן חיייבים לרכוש מראש ולבצע בדיקת PCR ביום השני לשהות שלהם.

על-פניו, בריטניה חוזרת לשגרה "הישנה", זו של טרום תקופת הקורונה, אך בפועל ברור לכולם שייקח זמן רב, אם בכלל, עד שחיי היום-יום ותרבות הצריכה והמסחר תחזור להיות כפי שהייתה בתחילת 2020.

Picture by Suzi Kim, Unsplash

תחום אחד אשר חווה אתגר רב הוא תחום התחבורה הציבורית, ובעיקר שירותי אוטובוסים.

עם כניסתה של בריטניה למשטר סגרים, צמצום עבודה מהמשרדים ויציאה המונית של עובדים לחל"ת, השימוש השוטף בתחבורה ציבורית בבריטניה ירד משמעותית.

על-מנת לסבר את העין להשפעות משבר הקורונה על חברות התחבורה הציבורית, תאגיד Transport for London (Tfl), קונצרן התחבורה של לונדון, אשר מנהל את מערך האוטובוסים, רכבות תחתיות, רכבות עיליות, שירותי השכרת אופניים וסירות נוסעים בנהר התמזה, דיווחה כי ההשפעה הישירה של משבר הקורונה על ירידת תנועת הנוסעים הובילה לנפילה של 500 מיליון ליש"ט (750 מיליון דולר) בהכנסות.

מתוך הבנה מלאה ששירותי תחבורה ציבורית הינם חיוניים לתפקוד שוטף של המשק, ממשלת בריטניה קיבלה החלטה להקצות 226 מיליון ליש"ט (300 מיליון דולר) כמענק לחברות תחבורה ציבורית ברחבי האי הבריטי להמשיך ולספק שירותים מלאים עם חזרתה של בריטניה לשגרה.

על-מנת לנצל את ההזדמנות גם לקידום אג'נדה ירוקה יותר, ממשלת בריטניה מחברת את המענק גם לתכנית מימון לתחבורה ירוקה, אשר מספקת סובסידיות לחברות תחבורה ציבוריות שיעברו לתחבורה נקייה יותר כגון אוטובוסים חשמליים או מונעי מימן.

תכניות אלו יוצרות הזדמנויות לחברות ישראליות עם פתרונות לתחבורה ירוקה. אנו בנספחות המסחרית של משרד הכלכלה בלונדון נשמח לסייע לחברות אלו להתחבר לשחקנים בשוק.

צור קשר עם:

עופר פורר

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל