חזרה לשגרה? כל מה שצריך לדעת על המצב בגרמניה רגע לפני שאתם מתכננים את הביקור הבא

ב-7/5/2021 גרמניה עדכנה את רשומותיה והגדירה את ישראל כאחת המדינות הבודדות שמי שיגיע ממנה, לא יידרש במגבלות, כאשר ההחלטה חלה על כל הישראלים ואינה מוגבלת למחוסנים בלבד.

אז רגע לפני שאתם עולים על המטוס חשוב שתדעו מה בפועל המצב בגרמניה – 

כפי שתיארנו באריכות בעבר, גרמניה נמצאת תחת תנאים מגבילים כבר למעלה מחצי שנה, כאשר לפני כחודש ולאור העליה במספרים התנאים הוחרפו (במה שכונה “בלמי חירום”) ובחלקים מגרמניה מתקיים עוצר לילי.

לשמחתנו, בשבועיים האחרונים ישנה מגמת ירידה במספר החולים (ועליה דרמטית במספר המחוסנים) ולכן צפויות הקלות כבר בימים הקרובים.

  • המצב נכון להיום במרבית גרמניה, ובברלין בפרט, הוא שרוב בתי המסחר פועלים (במתכונת כזו או אחרת), ואולם הכניסה אליהם מותנית בהצגת בדיקת קורונה שלילית עדכנית ליום הביקור או בהצגת תעודת מחלים או מחוסן (שעברו שבועיים מאז מועד החיסון השני).
  • בברלין יוסר העוצר הלילי החל מהיום (רביעי, 19/5)
  • בחוץ מותר להיפגש עם עד 5 אנשים מ-2 משקי בית שונים (כאשר צורת החישוב אינה לוקחת בחשבון מחוסנים, מחלימים, ילדים עד גיל 14 ובני זוג נספרים כ”אדם אחד”)
  • החל מהיום (רביעי 19/5/2021) ניתן לקיים אירועי תרבות, תחת מגבלות
  • ביום שישי הקרוב (21/5/2021) ייפתחו המסעדות, וענף הקולינריה בכלל, כל עוד הם יכולים להציע ישיבה “בחוץ”. כדי להנות מישיבה במסעדה צריך להציג בדיקה שלילית תקיפה ליום המבוקש, תעודת מחלים או תעודת מתחסן (שוב, עם תוקף של 14 ימים מאז החיסון השני).

ככל שהמספרים ימשיכו לרדת, צפויות הקלות נוספות

כיצד השינוי בהנחיות משפיע על עשיית העסקים בגרמניה?

לצד ההקלות ההדרגתיות בתנאים, חשוב לזכור כי הקורונה עדיין מאוד נוכחת בגרמניה ומאוד משפיעה על חיי היומיום ועל העסקים. מרבית הגרמנים עדיין עובדים במתכונת של “עבודה מהבית”, עדיין לא מתקיימות פגישות פרונטליות ועיקר העבודה הוא עדיין במישור הוירטואלי. אז נכון, האביב בפתח, והשינויים משרים אוירה של אופיטימיות, ודאי כאשר הגבולות מתחילים להיפתח, אבל צריך להבין את הלך הרוח בחברה הגרמנית, לכבד אותו ולפעול לאורו.

חברות ישראליות רבות, וגם אנחנו, מאוד מעוניינים לחזור לשגרה ולקיים פעילויות, משלחות ואירועים פיזיים, אבל נכון להיום אנחנו מבינים שהשטח עדיין לא מוכן לכך, ולכן אנחנו, יחד עם הקולגות והפרטנרים בגרמניה, נערכים ל”יום שאחרי” ומקווים שנוכל לקיים פעילויות פרונטליות ברבעון האחרון לשנת 2021.

אם בכל זאת אתם מתכננים לבקר בגרמניה בקרוב, אנא שימו לב שנכון להיום, ובטרם ההגעה לגרמניה, יש לבצע בדיקת PCR שתוצאותיה השליליות יהיו תקפות 48 שעות, לכל המאוחר, לרגע הנחיתה. קחו בחשבון כי במצב הטיסות של ימינו ייתכנו איחורים, וכי בגרמניה מתעקשים על נושא הזמנים בקפדנות יתרה. כך שעצתנו בנושא היא לקחת מקדם ביטחון.

כמו כן, אם אתם מגיעים לגרמניה וזקוקים לעזרתנו – אנא עדכנו אותנו מבעוד מועד ואנו נעשה כמיטב יכולתנו על מנת למקסם את שהייתכם פה.

ועד שנחזור לשגרה אמיתית (שגרה חדשה?) אנו מזמינים אתכם לקחת חלק בפעילויות הוירטואליות השונות שאנו מקיימים ולפנות אלינו בכל שאלה ל-Berlin@israeltrade.gov.il

ומאחלים לכולנו ימים בטוחים יותר ושקטים יותר.

 

צור קשר עם:

אסתר אליאס

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל