בריטניה פותחת שעריה לישראלים. כל מה שצריך לדעת לפני האריזה

ערב חג המולד 2020 בריטניה חוותה את שיא משבר הקורונה. עם מעל ל-50 אלף אבחונים חיוביים ביום של נגיף הקורונה, ומעל למיליון איש חולים בפועל בקורונה בשבוע טרם חג המולד, בריטניה החליטה להגביל בצורה דרסטית את הכניסות אליה מחו”ל, הן עבור אזרחי בריטניה והן עבור זרים.

מאז ועד היום עברו הרבה מים בנהר התמזה. בריטניה הייתה למדינה הראשונה לאשר את החיסון של  Pfizer-BionTech לקורונה, והחלה במהלך היסטורי לחיסון מהיר ואגרסיבי של אוכלוסייתה בחיסון זה, ובחיסון של חברת “אסטרה-זניקה”.

מאז החל מהלך החיסונים בסוף 2020, בריטניה הפכה למדינה השנייה, לאחר ישראל, לחסן את רוב אוכלוסייתה הבוגרת. רוב בני ה-40 פלוס בבריטניה קיבלו חיסון ראשון, בעוד שבני ה-60 פלוס כבר קיבלו ברובם את החיסון השני גם כן, ובריטניה מתחילה לחסן את בני ה-30 פלוס.

מרמה של 1,000 מתים ליום בשיא המשבר בריטניה ירדה לממוצע של מתחת ל-10 בחודש האחרון, כאשר הממוצע יורד משבוע לשבוע, עד כי מתים בבריטניה יותר אנשים מסיבוכי שפעת מאשר מסיבוכי קורונה בימים אלו.

לאור החדשות הטובות ותחושת הביטחון של בריטניה בהתמודדות עם הקורונה, החלה בריטניה לצמצם את ההגבלות על המסחר, השירותים העסקיים וגם בנסיעות לחו”ל והגעה מחוץ לבריטניה.

Picture by Mermek, courtesy of Pexels.com

החל מהיום, ה-17/05 בריטניה מבטלת את איסור הנסיעה של אזרחים בריטיים למטרת נופש. בנוסף, בריטניה הגדירה שלושה סוגים של מדינות. מדינות “ירוקות”, אשר בהן אחוז החיסונים גבוהה ומקרי הקורונה נמוכים, מדינות “אודם” (Amber) ומדינות אדומות, כלומר, מדינות שבהן הקורונה נמצאת בשיאה.

ישראל הוכרזה לאחת מהמדינות ה”ירוקות” שבריטניה הגדירה, יחד עם פורטוגל, אוסטרליה וניו-זילנד, כמו גם איים ושטחים בשליטה בריטית כגון איי פולקלנד, גיברלטר ועוד.

משמעות הכנסתה של ישראל לרשימת המדינות ה”ירוקות” היא שתיירים, כמו נשות ואנשי עסקים ישראלים, יכולים להיכנס לבריטניה באופן חופשי ללא בידוד.

עם זאת, אנשים המגיעים מישראל, בין אם הם אזרחים בריטיים או לא, נדרשים לבצע בדיקת PCR עד 48 שעות טרם עלייתם למטוס לבריטניה. כלומר, לאלו שעושים טיסות קונקשן, יש לוודא שהבדיקה מכסה את תקופת הזמן הנדרשת טרם העלייה לטיסה הסופית ללונדון.

עם ההגעה לבריטניה, הנוסעים המגיעים מישראל נדרשים לבצע בדיקת PCR ביום השני והשמיני לשהותם בבריטניה, ללא קשר לעובדה שיש להם תעודת מתחסן/מחלים. אם התשובה לבדיקה חיובית הם נדרשים להיכנס לבידוד. אם התשובה שלילית המגיעים מישראל יכולים להמשיך בתכניתם כרגיל.

למידע נוסף אודות מדיניות הכניסה לבריטניה – לינק

צור קשר עם:

עופר פורר

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל