מהנעשה בהולנד וסקנדינביה פתיחת השמים – משמעויות מסחריות ופעילויות מתוכננות המותאמות למצב

בעקבות המלצות בריסל, החל מהמחצית הראשונה של מאי אירופה נפתחת לבעלי דרכון ישראלי אשר מתגוררים בישראל. תושבי ישראל יוכלו להכנס לאירופה ולנוע באירופה בין מדינה למדינה מאלו החברות בהסכם שנגן בהתאם לכללים המקומיים.

הנספחויות הכלכליות בהולנד וסקנדינביה נערכות לשורה של מפגשים עסקייים.

במשך למעלה משנה לא התקיימו פגישות עבודה פיזיות בין חברות ישראליות לחברות בהולנד, שבדיה ודנמרק. פגישות עבודה וירטואליות גדולות, ארוכות וגדושות משתתפים הפכו למעמסה על קהלי היעד השונים אשר חלקם אינו עובד משולחן העבודה במשרד. התאמנו את עצמנו למצב על ידי סדרת מפגשי בוטיק קטנים, ממוקדים וקצרים. בחודשים האחרונים נערכו מפגשים סקטורילים וירטואליים קצרים בהן נכחו בין 5 ל 7 חברות מישראל וקהל יעד על פי סקטור נבחר. כל מפגש ארך 75 דקות, ולווה בפעילות שיווקית נרחבת שבצידה פגישות עסקיות רבות בין חברות ישראליות וחברות יעד, לפני ואחרי מפגשי הבוטיק.

אירופה משתנה. נסיעות תכופות של אנשי עסקים על  פני היבשת ומעבר לה, היו לחם חוקם של אנשי שיווק. הצפי על פי הנראה הוא שמספר הפגישות לעסקה ירד. מספר המבקרים בתערוכות ייפחת. מספר המשתתפים בסמינרים עסקיים כאלו ואחרים יפחת. החברות הגדולות בהולנד וסקנדינביה הצהירו על צמצום נסיעות גם לאחר המשבר.

אנו צופים ירידה בקמעונאות ישירה אשר מתבצעת בחנויות, אך חנויות לא יעלמו. השילוב של מסחר מקוון וביקור פיזי בחנויות יהפוך לאסטרטגיה המקובלת. החברות המפנות טכנולוגיות ומוצרים לצרכן הסופי יהיו חייבות לטפל בחוויית הביקור בחנויות על מנת למשוך קהל ולשלב את הביקור באספקטים וירטואלים כאלו ואחרים. אנשי שיווק ומכירות בכל סקטור יהיו צריכים ללמוד למקסם מאמצים דרך פעילות שיווק ומכירות היברידית של פגישה פיזית משולבת בפגישה וירטואלית.

פעילויות במרחב החברתי קיבלו משנה תוקף בתקופת משבר הקורונה. הם לא יחליפו פעילויות היברידיות, אך חשיבותם תהיה גדולה יותר, גם ולא רק בגלל הצטרפות קהלים חדשים למדיות החברתיות השונות. עיקר הדגש בפעילות על פלטפורמות חברתיות תהיה בתחום הפרסום. לדוגמא, השימוש ב Pop-Up לפרסום בכל המדיות הופך לאסטרטגיה מקובלת.

על רקע השינויים הצפויים לקראת פתיחת אירופה המחוסנת לעסקים, תכנית העבודה של הנספחויות בהולנד וסקנדינביה מתאימה עצמה למצב החדש.

הנספחויות בהולנד וסקנדינביה ימשיכו בסדרת מפגשי הבוטיק עם מפגשים קרובים בתחום טכנולוגיות לחממות בהולנד ומפגש בתחום טכנולוגיות לדור 5 ו IoT. בנוסף, אחרי הקיץ של 2021 נארך למפגשים עסקיים פיזיים.

 

לאחר חודשי הקיץ, מתוכננות פעילויות של מפגשים פיזיים, כרגע בשלושה תחומים:

  • מפגשים עסקיים בתחומי שרשרת המזון בסקנדינביה והולנד (מחקלאות עד לצלחת).
  • מפגשים עסקיים בנושא סייבר והגנת סייבר.
  • מפגשים עסקיים בתחומים בטחון מולדת עם דגש על לוגיסטיקה ותחבורה.

 

המפגשים בתחומים הללו יעמדו בתקנים של פגישות על פי הנהלים שיהיו מעת לעת בארצות היעד, תוך שמירה על מרחק פיזי מתאים ושמירה על כמות נוכחים מותרת במרחבים בהם יערכו האירועים.

כל המעוניין להצטרף לפעילויות של הנספחויות המסחריות בהולנד וסקנדינביה, יכול לפנות ל Holland@israeltrade.gov.il

כתב וערך איתן קופרשטוך

צור קשר עם:

איתן קופרשטוך

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל