האם לישראלים יש מה להציע לצרפתים בתחום היין?

עולם היין הוא אחד הסמלים של צרפת, וכמה מחבלי היין הידועים ביותר בעולם כמו בורדו וקוט דו רון ובורגונדי או שמפניה, נמצאים בצרפת. אבל מעבר לכך, זוהי תעשיה ענקית, שמהווה כ 16% מסך צריכת היין ברחבי העולם, והיא השניה בגודלה אחרי איטליה.

האם לישראל יש מה לתרום לצרפת בתחום הזה?  על פניו זוהי  מחשבה מופרכת, אבל בהסתכלות על האתגרים העכשווייםשעמם מתמודדים הכרמים בצרפת ועל טכנולוגיות חקלאות מדויקת בישראל, זה הופך הרבה פחות מופרך.

הנספחות בפריז ביחד עם הנספחות במילאנו ובצ׳ילה ערכה בחודש שעבר אירוע וירטואלי על פתרונות חקלאות מדוייקת  מישראל לענף הכרמים, וההיענות היתה מפתיעה: 450 מקצועני יין נרשמו לאירוע.

את העניין המפתיע הזה בטכנולוגיות ישראליות מצד ענף היין הצרפתי אפשר להסביר בגודל האתגר שעומד יום בפניתעשיית היין, בעיקר בשל שינויי האקלים שמשאירים חותם מאוד ברור על אירופה. ההתחממות הגלובלית מאיימת  וחוסרהיציבות האקלימית מאיימים על אזורי יין רבים בצרפת.

לפני שלושה שבועות הופיע גל כפור מפתיע בדרום צרפת שגרם לנזק אדיר לכרמים רבים וחיסל במקומות מסוימים כליל  אתעונת היין 2021. זה היה לשיחת היום בתקשורת הצרפתית. ממשלת צרפת הכירה בגל הזה כאסון טבע ומקצה משאביםלפיצוי היקבים.

באירוע שערכה הנספחות ושזכה להיענות גדולה הוצגו פתרונות מתקדמים מעולם ההשקיה המדויקת, בקרה מתקדמת עלהגידולים תוך שימוש בניתוח בסיסי נתונים, ומיכון חקלאי מתקדם לכרמים.   

האירוע הזה פתח לנו בנספחות את העיניים להזדמנות שהאתגרים האלה מהווים עבור חברות אגרוטק ישראליות. אנחנו מתכננים אירועים נוספים, ומחפשים חברות ישראליות שיש להם פתרונות מעניינים לאתגרים אלה. פנו אלינו.

צור קשר עם:

ירון שרטר

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל