חברות מדיקל שמחפשות להתרחב בשוק הרוסי (ואולי גם השקעה)? אולי לעשות בו ניסויים קליניים? פנו אלינו!

תעשיית הניסויים הקליניים ברוסיה די נרחבת. יש צוותים רפואיים טובים, אוכלוסיה גדולה וקרבה למדינות מערב אירופה. אם מוסיפים לכל זה את המחיר הזול, בוודאי ביחס לשירות והמומחיות שמקבלים, מבינים למה בשנים האחרונות יותר ויותר חברות אירופאיות ואחרות מבצעות ניסויים קליניים ברוסיה.

אבל למה בעצם אני כותב על התעשייה הרוסית הנישתית הזאת? הסיבה הראשונה היא שבישראל יש הרבה סטארטאפים בתחומי המדיקל שמחפשים שרות כזה ואין להם עודף כסף והסיבה השניה היא זאת:

ממש לפני דקות אחדות סיימתי פגישה עם מנהל VC בתחומי הפארמה והמדיקל. הקרן הזו היא בבעלות ממשלתית רוסית (על ההשלכות של זה נדון בנפרד עם מי שזה רלוונטי עבורו) והמטרה שלה להשקיע בסטארטאפים בשלב מוקדם יחסית בתחומי הרפואה המקצועית (ציוד רפואי, טלה-מדיסין וכו') כשהמגבלה היחידה היא ש-75% מסכום ההשקעה אמור להיות מושקע ברוסיה. זו אמנם מגבלה משמעותית מאוד אבל היא פותחת פתח לחברות שצריכות לעשות ניסויים קליניים או כאלו שרוצות להתפתח בשוק הרוסי, להשקיע בשיווק או במחקר ופיתוח נוספים (גם את האופציה הזו לא הייתי מזכיר אם לא הייתה אפשרות לפתוח חברת בת כך שה-IP נשאר של החברה הישראלית) וכו'.

אנחנו בנספחות עובדים עם מרבית רשתות הקליניקות הפרטיות ברוסיה וישנן הרבה הזדמנויות בשוק הרוסי אך במקרה הזה מדובר בהזדמנות מאוד ספציפית והברות שזה כן יכול להיות רלונטי עבורן, מוזמנות לפנות אלינו ונחבר אותן.

גם החברות שזה לא רלונטי, מוזמנות לפנות ונסייע למצוא אפיקי השקעה "רגילים".

צור קשר עם:

יקיר דוידסון

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב linkedin
שתפו בלינקדאין
שיתוף ב email
שתפו במייל