האם גרמניה מוכנה למהפכה הרביעית?

השם industry 4.0 אומר לחלקנו מעט ולאחרים הרבה מאד. למעשה זהו אחד מהשמות בהם מתכוונים למהפכה התעשייתית הרביעית יחד עם תעשייה חכמה, יצור מתקדם. במהפכה הראשונה השתמשנו במים ובקיטור כדי להפעיל מכונות, בשנייה כבר יצרנו חשמל לטובת תהליכי ייצור המוניים, בשלישית הגיעו המחשבים ואיתם האינטרנט שסייע בקפיצה הגולה אליה הגענו היום ובעשור האחרון ניתן להתחיל לראות את הניצנים הראשונים של המהפכה התעשייתית הרביעית המשפיעה על רצפת הייצור באמצעות טכנולוגיות מהעולם הדיגיטלי, הבינה המלאכותית והאינטרנט של הדברים.

לפי מומחים, התעשייה צפויה להשפיע על בעיקר על תעשיית חברות שפועלות בשני תחומים עיקריים: רובוטיקה, ומדפסות תלת מימד. מספר הרובוטים התעשיתים כמעט והכפיל את עצמו ב-4 השנים האחרונות לכדי 3.5 מיליון רובוטים נכון לסוף 2020, שווי שוק הרובוטיקה למפעלים מוערך כיום בכ–50 מיליארד דולר.

המהפכה לא פסחה על גרמניה, מדינה בעלת כושר יצור אדיר. אומנם, לא כל החברות הבישלו להבין את הצורך, וחברות מיטלשטנד מסורתיותיות עדיין מתקשות לעיתים ליישם טכנולוגיה מתקדמת במפעליהם. אנו בנספחות הכלכלית במינכן עובדים לילות כימים לחבר את החברות הישראליות לחברות גרמניות להן צורך במעבר חלק לדיגיטאליזציה, מיכון, דאטה אנליטקס וצרכים אחרים שיקדמו את מפעל לעבר העתיד ויעמידו אותם בקו הקדמי עם מפעלים מתחרים ברחבי העולם. אנו גם פועלים בגיוס השקעות לאותן חברות ישראליות הזקוקות למשאבים כדי להתפתח לשוק האירופאי. חברות ישראליות הפעולות בתחום ושי להן מה לתרום לתעשייה הגרמנית ומוזמנות לפנות אלינו.

 

 

צור קשר עם:

דורון חמו

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל