השבוע יתקיים פאנל שיספר לכם היכן מתוכננים להיות מושקעים 20 מיליארד יורו בטלמדיסין ובריאות דיגיטלית באיטליה

ממשלת איטליה מתכננת להשקיע 20 מיליארד יורו (בנוסף לתקציב שנתי של 150 מיליארד יורו) בשלוש השנים הקרובות בתחום הטלמדיסין והבריאות הדיגיטלית מתוך הכספים שקיבלה מהאיחוד האירופי במטרה לחדש את הצמיחה באיטליה.  

8 מיליארד יורו יושקעו בחיבור בין שירותי הבריאות לבית ו 12 מיליארד יורו יושקעו בדיגיטציה של שרותי הבריאות באיטליה.

במסגרת התערוכה הוירטואלית Med in Israel יתקיים פאנל שבו משתתפים אנשי מפתח בתחום הבריאות הדיגיטלית ובו ידונו במערכת הבריאות העתידית של איטליה. את הפאנל ינחה פרופ’ פילון שהוא אחד מדמויות המפתח של איטליה בתחום הבריאות הדיגיטלית ומשמש גם כיועץ שלנו לתחום באיטליה. בפאנל ישתתפו הממונים על הבריאות במחוזות טוסקנה, ונטו ופוליה שידונו יחד עם נציג בכיר במשרד הבריאות האיטלקי והאינטגרטור הגדול בתחום באיטליה Engineering.

התוכניות הפרטניות של ממשלת איטליה בהתהוות בימים אלה וצפויות לצאת לדרך בחודשים הקרובים. תקציבי הבריאות באיטליה מנוהלים מהמחוזות ומכאן החשיבות בדברים של שרי הבריאות במחוזות השונים. המחוזות שצפויים להוביל מהלכים משמעותיים הם לומברדיה, ונטו, פיאמונטה, אמיליה רומנה, לאציו, פוליה, סיציליה, בזיליקטה וטרנטינו.

האתגרים במחוזות השונים של איטליה שונים ונראה שיהיו שינויים דרמטיים. הפערים גדולים עם חלק מהמחוזות שמחפשים פתרונות בחזית הטכנולוגיה ושירותי הבריאות ומצד שני ישנם מחוזות שמתמודדים עם 1.6 מיליון משפחות עם נגישות חלקית לשירותים רפואיים.

אחד היעדים החשובים של התכנית בתחום הבריאות הדיגיטלית יהיה להקטין את הפער במתן שירותים רפואיים. ממשלת איטליה כבר אישרה טיפולים מרחוק כחלק מסל הבריאות, מצב שיאפשר לתחום להתקדם במהירות באיטליה. מצד שני התחום עמוס ברגולציה שמקשה על הפעילות בענף.

אתגרים נוספים של הבריאות הדיגיטלית באיטליה:

  • חיבור בין הפעולות של רופא המשפחה ורופאים מומחים
  • אינטגרציה של בתי חולים במחוזות
  • תיקים רפואיים דיגיטליים לא מספיק מפותחים
  • נושא הבריאות הדיגיטלית לא מוכר מספיק ואין סיפורי הצלחה גדולים

שוק הבריאות באיטליה לא פשוט לחברות ישראליות. 80% מבתי החולים הם ציבוריים או ציבוריים בחלקם, עובדה שמקשה על ההתקשרות עימם. בנוסף לכל מחוז יש את הרגולציה ומערכת ייחודית לו. ישנן 1000 חברות טכנולוגיות שעוסקות בתחום התוכנה ו הIT במערכת הבריאותי באיטליה מספר השווה למספר בתי החולים . מצד שני התחום ריכוזי עם 10 חברות המספקות 30% מהצרכים בשוק.

אנו מזמינים אתכם לצפות בפאנל לשאול שאלות ולהיות בקשר אתנו ועם היועץ ובכדי להיות חלק מהתכניות של איטליה בתחום של הבריאות הדיגיטלית. הפאנל יתקיים ביום רביעי 21 באפריל בשעה 10:24

https://medinisrael2021.israel-expo.co.il/expo/agenda

ג’ובנה בוסי, קצינת הסחר האחראית על תחום הבריאות הדיגיטלית, ואני, ראש המשלחת הכלכלית של ישראל לאיטליה, נשמח לעמוד לרשותכם לאחר הפאנל בכדי לבחון ביחד עם היועץ שלנו את העניין הספציפי שלכם בשוק האיטלקי ולעזור לכם להיות חלק מהשינוי הדרמטי המתחולל כאן.

Giovanna.Bossi@israeltrade.gov.il

Jonathan.hadar@israeltrade.gov.il

צור קשר עם:

יונתן הדר

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל