נטוורקינג בצרפת בעידן הקורונה


בחסות משבר הקורונה הולכת ונבנית בשנה האחרונה תרבות עסקית חדשה שמאפשרת גם לאיש עסקים שנמצא רחוק מהשוק, נאמר למשל באיזושהי כלכלת אי במזרח התיכון, להתחרות כשווה מול שווים.

זה קורה בכל העולם, אבל במקומות שבהם התרבות העסקית היא שמרנית יחסית, כמו בצרפת, השינוי הוא הגדול ביותר.

העולם העסקי הצרפתי שלפני הקורונה כפי שאני חוויתי אותו במהלך שלוש השנים שבהם אני עובד בפריז עובד דרך מעגלים עסקיים-חברתיים שונים, וההיכרות האישית וגם הרקע האישי משחקים בו תפקיד עצום. כל זה לווה לפני הקורונה בהמון אירועי נטוורקינג שגדשו את לוח האירועים של פריז בכל יום, במפגשים של מועדונים עסקיים שונים ומשונים, לרוב סביב ארוחות בוקר, צהריים או ערב, ושמהווים חלק בלתי נפרד מהחיים המקצועיים של האנשים שעובדים בחברות הגדולות של צרפת. כמיטב המסורת של פריז האירועים האלה לעיתים אקסלוסיביים, חלקם ממש נוצצים. והיו גם הרבה, הרבה מאוד, נסיעות לחו״ל.

התוצאה הבלתי נמנעת היתה שלוחות הזמנים של המנהלים בחברות הגדולות היו עמוסים עד טירוף, והתחרות על תשומת הלב שלהם קשה. הסיכוי לקבל תשובה למייל ראשון שנשלח ללא היכרות מוקדמת למנהל בחברה גדולה, אפילו בדרג זוטר, לא גדול במיוחד והחוויה של התעלמות מוחלטת ממייל שנשלח למנהל בחברה גדולה מוכרת היטב בפריז, זה כמעט חלק מההווי העסקי של העיר.

הקורונה, ואיתה המעבר המואץ לעבודה בעולם המקוון הביאה לכך שהעולם הזה עובר רביזיה עמוקה והוא כעת בתהליך נמרץ של בניה מחדש בצורות אחרות.

זה לא שהמעגלים והחשיבות של ההיכרות המוקדמת נעלמו, ממש לא, אבל הנטוורקינג החדש של עולם הקורונה יצר דינמיקה אחרת וכלים חדשים שמאפשרים דרכיי כניסה חדשות.

בעולם הנטוורקינג החדש, שמיתנהל כמובן כעת כולו בפלטפורמות מקוונות שונות, הכל יותר ממוקד ויותר פרקטי: אנשים קצת פחות מוסחים ומתרכזים יותר במה שצריך, בבעיות ובצרכים האמיתיים. מי שמציע פתרונות אמיתיים  ומעניינים לבעיות העכשוויות ימצא שהוא יקבל תשומת לב יותר מאי פעם.

איך לנצל את ההזדמנויות האלה? כמה רעיונות פרקטיים יפורטו בחלק השני של הפוסט הזה שיפורסם בימים הקרובים.

בינתיים אתם מוזמנים לפנות אלינו, אנחנו נשמח לספר ולייעץ לכם על הדרכים הפרקטיות והיעילות ביותר להגיע לאנשים הרלוונטיים בחברות הגדולות בצרפת.

צור קשר עם:

ירון שרטר

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל