הבנקים הרוסים מחפשים חדשנות

ברוסיה כ-200 מיליון כרטיסי אשראי פעילים. בנוסף, כבר מספר שנים היא בין 5 המדינות האירופאיות המובילות באחוז התשלומים המבוצע באמצעות מכשירים חכמים.

דלויט אף קבעה כי הבנקים ברוסיה הם בין המובילים בעולם בחדשנות והטמעת פתרונות טכנולוגים.

התחרות בין הבנקים בשנים האחרונות מביאה מצד אחד לרצון לפשט את חיי הלקוח, מה שמצריך פתרונות חדשניים בתחום העברות הכספים, ניהול הכסף, האבטחה ועוד ומצד שני, צורך לעמוד ברגולציה המסובכת (כשכמובן צריך לזכור שהבנקים הגדולים נשלטים בצורה כזאת או אחרת על ידי המדינה).

התחרות הזו יוצרת גם צורך במציאת אפיקי הכנסה נוספים למשל כבר מספר שנים שהבנק המוביל  Sberbank מנסה להוביל את תחום הקניות המקוונות. בתחילה הבנק הקים עם יאנדקס את Yandex.market, אחת הפלטפורמות המוצלחות, כשהצדדים נפרדו והבנק נותר עם חברת תשלומים. לאחר מכן, ניסה הבנק לקנות 30% מ- Ozon ("האמזון הרוסי"), לעשות JV עם Alibaba הסינית. לאחרונה יש כתבות על פירוק אפשרי של ה-JV בתחום המשלוחים שהוקם רק לפני שנה עם mail.ru. הסיבה שפירטתי את כל הכשלונות העסקיים הנ"ל של סברבנק היא דווקא להראות כמה חשוב לבנק להיכנס לתחומים נוספים ומשיקים (הצפי הוא שאחוז הקניות באינטרנט יגיע תוך 3 שנים לכ-20% מסך הקניות).

 

לכן, למרות הקשיים, הרגולטורים בעיקר, לחברות הישראליות יש הרבה מאוד מה להציע לבנקים הרוסים שמחפשים חדשנות, גם בתחומים המסורתיים שלהם וגם בתחומים חדשים.

לדוגמה, בימים אלו אנחנו עורכים סקאוטינג עבור אחד הבנקים המובילים ורשימת התחומים שהם מחפשים בהם פתרונות כה רחבה שלפי הרשימה עצמה קשה היה לנחש מאיזה תחום מגיעה החברה.

 

חברות שמחפשות קשר עם בנקים ועם השוק הרוסי בכלל מוזמנות לפנות לנספחות

צור קשר עם:

יקיר דוידסון

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב linkedin
שתפו בלינקדאין
שיתוף ב email
שתפו במייל