גרמניה עדיין סגורה – אז מהן האפשרויות הפתוחות בפני עסקים ישראליים?

אתמול בערב (22/3) התקיימה ישיבה מדינית בראשות הקנצלרית מרקל וראשי המדינות בגרמניה על מנת לדון במצב הקורונה בגרמניה ובתנאים החדשים שיחולו על המדינה. אין חולק כי זו היתה אחת הישיבות הארוכות והקשות ביותר מאז פרוץ המגיפה והיא הסתיימה בשעות המאוחרות (מאוד!) של הלילה.

קצת רקע לאלו המתעניינים במה שקורה כיום בגרמניה – כפי שפירטנו פה בהרחבה, החל מאמצע אוקטובר גרמניה נכנסה למצב של סגר, שהלך והחמיר עד כדי סגר מוחלט (כלומר, רק מרכולים ובתי מרקחת פתוחים) במהלך חודש דצמבר. לפני כשבועיים, ולאחר שנצפתה ירידה בנתוני התחלואה (מתונה אך מתמשכת) הוחלט לפתוח בהדרגה את המסחר, כלומר, רק חלק מהחנויות נפתחו ועל מנת להיכנס עליהן – על הציבור להירשם מראש בזמנים קבועים ומרווחים וישנה הקפדה יתרה על החוקים. בפועל, מיד לאחר פתיחת המסחר נצפתה עלייה חדה בתחלואה. יש הגורסים שזו נגרמת בין היתר בשל המוטציות השונות והמיעוט החיסונים אולם בפועל, המספרים מדאיגים מאוד את הממשל, ולכן התקיימה אתמול ישיבת חירום על מנת לדון לאן פניה של גרמניה.

בתום הישיבה הוחלט להאריך את הסגר הנוכחי עד ל-18/4, בתנאים הנוכחיים (ואף עם החמרות קלות בחלק מהנושאים) – כאשר עבור התעשייה הישראלית המשמעות העיקרית היא שאיסור הכניסה לגרמניה, עבור מי שאינם אזרחי גרמניה או האיחוד – עדיין נותר בעינו והכניסה לגרמניה, עבור ישראלים, אפשרית במקרים חריגים בלבד. 

ולמה אני מספרת לכם את כל זה? מכיוון שגם ברגעים אלה, כשחוסר הודאות שולט בחיינו, ואין עדיין צפי למתי נוכל לשוב ולהיפגש פיזית – יש הרבה מה לעשות ביחסים הבילטראליים, ודאי בהיבט העסקי.

 

כחלק מהאפשרויות והרצון שלנו להנגיש לכם את המידע העסקי הרלוונטי, בפוסט היום נזרוק אור על 3 פעילויות וירטואליות, בסקטורים שונים, שכדאי שתכירו:

 

  1. חברות ריטייל וחברות Food tech – קמפוס החדשנות של EDEKA (ענקית המזון) יצא בקול קורא למציאת פתרונות לפסולת מזון (Food Waste) וניהול משלוחים/אריזות/מלאי (packaging management).

EDEKA מחפשת אחר פתרונות להארכת חיי מדף של מוצרים, פתרונות לשרשרת האספקה, חסכון במוצרי מארז, שימוש במוצרים ממוחזרים או כאלה הניתנים למחזור, הפחתת כמויות ללא פגיעה בטיב המוצר ועוד.

לפרטים נוספים והגשת מועמדות – https://foodtechcampus.com/open-innovation-call/.

אם יש לכם שאלות על הפעילות מול EDEKA או שאתם זקוקים לעזרה – אנא פנו לדנה קיטשין שאחראית על תחום המזון והריטייל בנספחות והיא תשמח לסייע (Dana.Kitschin@israeltrade.gov.il)

שימו לב כי הדד-ליין להגשה לקול הקורא מסתיים בעוד 5 ימים (28.3.2021)

 

     2. חברות בתחום המדיקל, פרמה או בריאות דיגיטלית? ה-Charité מחפש אתכם!

ב-11/5 יקיים ביה”ח האוניברסיטאי, ה-Charité BIH, כנס יזמים שבו יאפשר לסטארט-אפים להציג את הפתרונות המגוונים שלהם בתחומי הרפואה. בכנס ייקחו חלק בכירים בקהילת הרפואה בגרמניה, מביה”ח ה-Charité אך לא רק אשר ישמעו את הפיצ’ים (עד 3 דקות לחברה) וידונו בפתרונות שהוצגו בפניהם. כמו כן הכנס יכלול רצאות רבות ומגוונות ממומחים בעלי שם עולמי ובהם גם דוברים ישראלים. בתום כנס היזמים, חברות שיעברו את הסינון הראשוני תוכלנה להשתתף בכנס המרכזי העולמי שעתיד להתקיים באוקטובר 2021. מלבד היוקרה שבהשתתפות בכנס, מדובר בהזדמנות אמיתית לחשיפה בינ”ל.

לפרטים נוספים, לו”ז האירוע ותנאי ההרשמה –  https://bit.ly/3erLfEe

להרשמה לאירוע –  https://lnkd.in/d9Fh7se

שימו לב כי ההרשמה לאירוע היזמים תסתיים ב-18/4/2021

 

  1. חברות אנרגיה בתחום ה- Hydrogen – הוובינר הבא הוא בדיוק בשבילכן!

ב16/4 בשעה 10:00 (שעון ישראל) יתקיים וובינר שיתמקד בתחום של “מימן ירוק” (Green hydrogen) ובמהלכו יסקרו גם את הפוטנציאל העסקי בתחום. בין הדוברים ניתן למצוא נציגים ממשרד האנרגיה, מנכ”לי חברות וכן מומחה לתחום.

לפרטים נוספים אודות הכנס ואודות וובינרים נוספים בתחום האנרגיה – https://germanyworks.com/webinars/hy-5

 השתתפות בכנס אינה כרוכה בתשלום אך מותנית בהרשמה מראש – https://register.gotowebinar.com/register/3723988022259083022

אם יש לכם שאלות בנושא או שתרצו לקבל מאיתנו פרטים על פעילויות של הנספחות בתחום ה- Hydrogen או בתחום האנרגיה בכלל – אנא פנו לאחראית על תחום האנרגיה בנספחות.

 

בתקופה הקרובה נפרסם אירועים נוספים שיכולים לסייע לכם לחדור לשוק הגרמני ואנו ממליצים לעקוב אחר דף הלינקדאין של הנספחות: https://www.linkedin.com/company/3495793/admin/

אם יש לכם שאלות בנוגע למתרחש בגרמניה / תרצו שנסייע לכם במאמציכם העסקיים בשוק הגרמני – אנחנו כאן בשבילכם ונשמח לסייע: Berlin@israeltrade.gov.il

חג פסח שמח ובריאות טובה!

 

צור קשר עם:

אסתר אליאס

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל