2021 – שנת הכלכלה הירוקה בספרד

כלכלה ירוקה- מה זה בכלל? יש דבר כזה? זה אמיתי? שאלות מצוינות. בשנים האחרונות מונח ה-Buzz הזה הולך ומקבל תהודה. זאת בדומה לאחיו הבוגרים יותר “חדשנות” ו”טרנספורמציה דיגיטלית”. בספרד יש לא מעט קריירות מזהירות עם הטייטלים של שני האחים הבוגרים. “אחראי כלכלה ירוקה”, או “מחלקת כלכלה ירוקה”, זה משהו שראיתי פחות. אז הנה אני כאן כדי לבשר לכם שזה מעבר לפינה.

כזכור הפוסט שלי מדצמבר האחרון מציין את העברת התקציב בספרד ל-2021 כסימן חיובי. התקציב נשען גם על כספי סיוע של האיחוד האירופי, שהם “צבועים” לפי כללים ומטרות יעודיים. אחת המטרות היא הליכה לקראת “כלכלה ירוקה”. לכן ממשלת ספרד שמה דגש על הנושא: מענקים מצד אחד ומיסים ל”לא ירוקים” מצד אחר.

מכיוון התעשייה נתקלנו כבר השנה במספר חברות שמחפשות פתרונות הקשורים ל”כלכלה ירוקה” או שיתופי פעולה בתחום. החברות היו בעיקר מסקטורי הבניה והאנרגיה.

עוד אינדיקציה שספרד מהמרת על האופציה הירוקה היא תכנית של גוף או”מי בשם “UN GLOBAL COMPACT“, או בשמו הספרדי ¨Pacto Mundial¨.

מטרת הארגון היא לחבר חברות ל-17 מטרות הפיתוח בר-הקיימא של האו”ם, ה-Sustainable Development Goals או ה-SDG, המוכרות גם בשם “אג’נדה 2030”. הארגון מוציא לפועל תכנית אקסלרציה בין ינואר ליוני 2021, הנקראת “SDG Ambition“, המסייעת לחברות לכמת את ה-SDG ליעדים, מהלכים ותוצאות תאגידיות. כ-400 חברות מכל העולם נרשמו לתכנית. 67 מתוך החברות הללו הן ספרדיות, המספר הגבוה ביותר בצורה ניכרת למדינה אחת. ראו ההודעה לעיתונות על כך בספרדית.

היעדים של התוכנית הינם אימוץ חלק מהמצוין כאן:

 

התכנית כוללת מתודה להטמעת האמביציות הירוקות בתאגיד:

התכנית כמובן אינה מחייבת אימוץ נורמות או יעדים קשיחים ולכן היא נוחה להצטרפות. אין ספק שהיא גם מהלך תדמיתי לא רע בכלל. ועדיין, ההירתמות הרחבה כ”כ של תאגידים ספרדיים, מעידה על כך שנושא “הכלכלה הירוקה” הפך כבר ל”דבר החם” בספרד, ל”חדשנות” של 2021 אם תרצו.

להלן רשימת החברות הספרדיות שנרשמו לתכנית. כאמור, אין לדעת עד כמה הנושא ישתרש בסופו של דבר בכל אחת מהחברות המצוינות, אבל זהו ליד טוב לחברות ישראליות שמספקות פתרונות ירוקים לתאגיד, ו/או כדי לזהות את החברות המתקדמות ביותר בתחום זה או הכי תקינות פוליטית בספרד:

ושתהיה שנה ירוקה ומוצלחת לכולנו!

צור קשר עם:

ליאת שחם

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל