אוקראינה: הסכם אזור סחר חופשי

שנת 2021 מציינת נקודת פתיחה חשובה לחברות ישראליות המבקשות לייצא לאוקראינה, עם כניסת הסכם האס”ח (אזור סחר חופשי) בין ישראל לבין אוקראינה לתוקפו.

מוקדם יותר החודש, ערך מינהל סחר חוץ בשיתוף עם לשכת המסחר אוקראינה-ישראל, מכון היצוא, התאחדות התעשיינים, איגוד לשכות המסחר וכמובן שגרירויות ישראל באוקראינה ואוקראינה בישראל, וובינר ייחודי המפרט את ההזדמנויות הייחודיות הטומן בחובו ההסכם עבור היצוא הישראלי. במסגרת האירוע, הציגו אופיר יוספי ולנה צייגר ממינהל סחר חוץ, שהוביל את הטיפול במהלך, את עיקרי ההסכם ואת המשמעויות הנלוות לו. ראש המשלחת לרומניה ולאוקראינה, ברקת קנפו, שיתפה בהיקף הפעילויות המשמעותי שנרשם באוקראינה בשנת 2020 וצפוי להתעצם במהלך שנת 2021, בין היתר בעקבות הסכם האס”ח.

בשנת 2020 העניקה הנציגות בקייב סיוע מקצועי שוטף ל-81 יצואניות ישראליות, ערכה עשרות פעילויות ומשלחות וירטואליות והיברידיות ויזמה שיתופי פעולה מסחריים וכלכליים עם צמרת הקהילה העסקית והממשלתית באוקראינה. תכנית העבודה של הנציגות לשנת 2021 כוללת מגוון רחב של סקטורים, חלקם עדיין בגדר אוקיינוס כחול עבור קהילת העסקים הישראלית. יש להזכיר כי אוקראינה מהווה יעד לפרויקטים בהיקפים גדולים בשיתוף עם מוסדות פיננסיים בינלאומיים דוגמת ה-EBRD, שנציגו אף הוא השתתף בוובינר.

קצינת הסחר בקייב, סביטלנה נובק, והנספחת הכלכלית ברקת קנפו במהלך ועידת ישראל-אוקראינה שנערכה בשלהי 2020

פספסתם את הוובינר ורוצים להתעדכן בכל מה שחשוב?
תוכלו לצפות בהקלטה בקישור הבא: https://lnkd.in/dZyr8TJ

מתוך המצגת שהעבירה ראש המשלחת הכלכלית לרומניה ולאוקראינה, ברקת קנפו, באירוע השקת הסכם אזור סחר חופשי ישראל-אוקראינה

חברות ישראליות המעוניינות ללמוד כיצד ההסכם החדש יכול להשתלב בפעילותן העסקית הבינלאומית, מוזמנות ליצור קשר עם הנציגות באמצעות מערכת ה-ERM ובכתובת המייל הבאה: Kiev@israeltrade.gov.il

צור קשר עם:

ברקת קנפו

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל