פודקאסט של "חיות כיס" על ספרד

שלום חברים,

שמחה לשתף אתכם את הפרק האחרון של "חיות כיס", הפודקאסט הכלכלי הפופולרי של "תאגיד השידור הציבורי", בהשתתפותי.

הפרק עוסק בספרד, ונותן רקע די טוב להבנת המדינה. רקע זה חשוב מאוד למעוניינים לעשות בספרד עסקים ולרואים בספרד שוק יעד. הפרק עוסק בעיקר במבנה, בפוליטיקה ובהסטוריה של ספרד, אך מתייחס גם לתקציב וגם למצב כיום. לשמיעה:

הנרטיב של הפרק משקף את פרשנותם של יוצרי הסדרה. הפרשנות שלי לעובדות שונה בנקודות מסוימות. אין ספק שספרד מתמודדת לאורך כל שנותיה כמדינה דמוקרטית צעירה, עם משקעים וירושות מהעבר. לדעתי מה שיגדיר את הצלחתה ביציאה מהמשבר ובהתאוששות וצמיחה כלכליות בשנים הקרובות, הוא המבט שלה קדימה ולא אחורה. אין ספק שאנחנו נמצאים כיום בתקופה שבה היוצרות מתהפכות ונוצרים מציאות חיים חדשה ואופי כלכלי חדש. השאלה היא עד כמה מוכנה ספרד לשינויים הללו. היות שלא עברה ערב המשבר את הטרנספורמציה הדיגיטלית לה היתה זקוקה מאוד, האתגר שלה הוא ראשית לסגור את הפער מול שאר עולם ואז לרוץ מהר קדימה. זהו אתגר לא פשוט למדינה שלא רגילה במהלכים מהירים, אולם המציאות הכתיבה לא מעט מהלכים מהירים כאלה בתקופה האחרונה, ויתכן שזהו שינוי הקונספציה המחשבתית שספרד היתה זקוקה לו.

עם תקציב חדש ותמיכה של האיחוד האירופי, העתיד של ספרד הוא בידיה. "The Future is What You Make of It" , נאמר באחד הסרטים האהובים עלי. בואו נראה מה עושה ממנו ספרד.

 

צור קשר עם:

ליאת שחם

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל