זן חדש של קורונה משתולל בלונדון – כיצד זה משפיע על העסקים שלכם בבריטניה?

רבות נכתב על הזן החדש של הקורונה שהתגלה בבריטניה בתחילת החודש. מבדיקות שערכו חוקרים הזן מדבק יותר מאשר הזן ה”מסורתי” יותר של הקורונה, ובשבועות האחרונים, לאחר הוצאת החיסון של פייזר לשוק, נבחנת האפקטיביות של החיסון על הזן החדש.

לאור התפשטות מואצת של הזן החדש קיבל ראש ממשלת בריטניה ביום שבת האחרון (19/12) החלטה מאוד לא פופולארית “לבטל את חג המולד”. כלומר, לבטל את ההסדרים שנעשו לצורך מתן אפשרות לבני 3 בתי אב להיפגש יחדיו למשך 5 ימים טרם חג המולד ולאחריו לצורך ציון החג.

בינתיים, מטוסי “בריטיש אירווייס” הנוחתים עמוסי נוסעים מלונדון נדרשים לא להעלות אזרחים לא-ישראלים לטיסה, ואף להחזיר חזרה אזרחים ישראלים אשר מתנגדים להנחיה החדשה להיכנס לבידוד חובה במלוניות.

אז בהקשר העסקי, כיצד המצב הנ”ל ישפיע על העסקים שלכם בזמן הקרוב בבריטניה?

לצורך מענה על השאלה ריכזתי כאן עבורכם מס’ נקודות מפתח. יש לקחת בחשבון שהמצב דינאמי ולא מן הנמנע שהמצב כרגע יהיה שונה מהמצב בעתיד הקרוב, ולכן ממליץ לבדוק באתר משרד הבריאות הישראלי או המכס הבריטי שינויים שיבואו (לינקים בהמשך):

  • היצוא מישראל לבריטניה ומבריטניה לישראל בדרך הים והאוויר ממשיך כסדרו
  • לא צפויים להיות מגבלות חדשות על כניסת סחורות מישראל לבריטניה
  • ערוץ כניסת אנשי עסקים ממדינות אדומות מוקפא לאלתר עבור אורחים מבריטניה. כלומר, אזרחים בריטיים (או זרים) המגיעים מבריטניה או שהו בקונקשן מעל 12 שעות בבריטניה אינם יכולים להגיע לישראל
  • האיסור חל גם על בעלי אשרות מיוחדות
  • ישראלים יכולים לבקר בבריטניה. נכון להיום אין חובת בידוד על אנשים המגיעים מישראל לבריטניה
  • עבור ישראלים המגיעים לבריטניה חל איסור לעזוב את האזור שלהם. לונדון וכל דרום מזרח אנגליה (כולל ווילס) נכנסו לאזור אסור למעבר, ולכן חל איסור על ביקור, לדוגמא, בצפון אנגליה כגון מנצ’סטר או ליברפול

כאמור, ההנחיות עלולות להשתנות ולכן מומלץ לבדוק את הסטאטוס הנוכחי באתרים הבאים:

משרד הבריאות הישראלי

משרד הבריאות הבריטי

רשות המכס הבריטית

צור קשר עם:

עופר פורר

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל