למפספסי CONTECH 2020 – הכירו את חברות התשתיות והבניה המובילות בעולם מספרד

ב-24-25/11/20 התקיים אירוע וירטואלי מרשים בשם TLV Contech & Proptech 2020, בניצוח מכון היצוא ומינהל סחר חוץ, משרד הכלכלה והתעשיה. באירוע השתתפו 35 חברות ישראליות וכ-1000 מבקרים זרים. בנוסף על כך, היה לאירוע זוית ספרדית מובהקת, ביוזמת הנספחות הכלכלית-מסחרית בספרד (=אנחנו).

האירוע נפתח בהרצאת Keynote של דויד קוך (David Koch), סמנכ”ל החדשנות של HOCHTIEF, ובפועל של כל קבוצת ACS, והמנכ”ל של הישות החדשה של ACS לחדשנות – NEXPLORE. דויד הציג האתגרים היחודיים לתחום בבואו לאמץ חדשנות, ואת חזון הקבוצה בתחום החדשנות. NEXPLORE הינה התממשות של חזון זה. לפי החזון וההרצאה, החסמים לאימוץ חדשנות בעולמות התשתיות והבניה גבוהים מאוד. זאת היות לכך שהפרויקטים הינם עתירי תקציב ועתירי סיכון ולכל פרויקט תכנון ייחודי משלו. לפיכך אימוץ חדשנות באופן פרטני אינו יוצר שינוי משמעותי לחברה בשורת הרווח, ויש אלמטנים משמעותיים וטריויאליים יותר שיכריעו האם פרויקט הינו הצלחה או כישלון. למרות זאת ברור לכולם שחייבים לעשות זאת. התשובה של ACS הינה NEXPLORE. במסגרת NEXPLORE מוקמת בימים אלו פלטפורמה על גביה יוכלו להציג סטארטאפים רבים להעלות את פתרונותיהם וכך להיות חלק מתמונת חדשנות כוללת. לקראת שנת 2022 אמורה הפלטפורמה גם להיות מונגשת לחברות בניה ותשתיות נוספות, מתוך ראית מאקרו והבנת ACS כי על מנת שהסקטור ישודרג, על כל השחקנים לעבוד יחד.

בהרצאה המלאה (12 דקות) ניתן לצפות כאן.

דיוויד קוך בנאום הפתיחה של TLV Contech 2020

כמו-כן, ב-24/11 התקיים אירוע צד ספרדי-ישראלי, במסגרתו נפגשו נציגי החדשנות של 5 חברות תשתיות ובניה ספרדיות עם 5 סטארטאפים ישראליים. החברות שהשתתפו מהצד הספרדי: OHL, ACCIONA, FERROVIAL, CEMENTOS LA CRUZ, DRAGADOS. החברות שהשתתפו מהצד הישראלי: DATUMATE, HOLOARCH, ECONCRETE, SAFEGUARD, OKIBO.

האירוע נערך בשיתוף עם SEOPAN, ארגון חברות התשתיות והבניה הספרדי, ועם PTEC, פלטפורמת חדשנות בבניה ספרדית. האירוע נפתח בסקירה של SEOPAN על התעשיה הספרדית בתחום ומרכזיותה בשוק התשתיות העולמי. לאחר מכן נתנו מצגות קצרות של המשתתפים ולאחר מכן החל דיון של שולחן עגול בין הצדדים, בהנחייתי. הדיון כלל התייחסות לאתגרי הסקטור באימוץ חדשנות, וכיצד ניתן להתגבר עליהם. כמו-כן, נתנו החברות הצצה לכיצד הן רואות את הסקטור בעוד 5-10. המסקנה: היות שחברות הטכנולוגיה (חומרה בעיקר), נושפות בעורפן של חברות הבניה ויש סיכוי שבעתיד יחליטו להפריע (disrupt) לתחום ולהיכנס אליו, אין ברירה עבור השחקניות של היום, לאמץ חדשנות כמה שיותר מהר, אחרת הן עלולות למצוא את עצמן מחוץ למשחק.

מנהלת הקשרים הבינלאומיים של SEOPAN מציגה את הישגי התעשיה הספרדית

למי שמעוניין לשמוע, להלן לינק לסשן המרתק. כמו-כן, לנוחיותכם לו”ז צפיה:

00:00′ – סקירה על החברות הספרדיות ומיקומן בשוק העולמי – SEOPAN

12:35′ – מצגות 5 החברות הספרדיות

41:35′ – מצגות 5 החברות הישראליות

1:00:06′ – דיון

מוזמנים לפנות אלינו למידע נוסף

להשתמע,

ליאת

צור קשר עם:

ליאת שחם

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל