סקטור הבריאות בבריטניה והחיים שלאחר הברקזיט

לפני 12 שנה הצטרפתי למשרד הכלכלה והתעשייה (התמ”ס בזמנו), מאז ועד היום עברתי מנעד רחב של תפקידים.

בין היתר, הייתי הנספח הכלכלי בקוריאה הדרומית וניהלתי את מחלקת צפון אמריקה ואמריקה הלטינית האמונה על הנספחויות הכלכליות מקנדה בצפון היבשת ועד לסנטיאגו בדרום ועוד.

במהלך הזמן נחשפתי למגוון רחב של מערכות בריאות – החל ממערכת הבריאות הריכוזית של קוריאה, אשר מבוססת על קופת חולים אחת ויחידה שמבטחת קרוב ל-95% מהשוק, ועד מערכת הבריאות המבוזרת של ארה”ב אשר מבוססת על ערב רב של שירותי ביטוח – פרטיים וממשלתיים.

לפני מספר חודשים, כאשר זכיתי בתפקיד של הציר הכלכלי בבריטניה, בעיקר עניין אותי לקחת את הניסיון המגוון שלי ולמנף אותו לפעילות קונקרטית ועסקית שתועיל לחברות ישראליות בבריטניה.

סקטור הבריאות בבריטניה נראה כמו מטרה קלה: קופת חולים אחת ויחידה (NHS (National Health Service, שמממנת ומנהלת את רשת בתי החולים הענפה במדינה.

חשבתי שעבור נספח כלכלי מנוסה שכמוני להפוך את תחום הבריאות לתחום יעד זה נראה כמו משימה קלה.

אז חשבתי…

המציאות, כפי ששמתי לב, מורכבת יותר בלונדון ממה שהיא נראית במבט מירושלים או מתל-אביב.

גם ל”בוגר” מערכת הבריאות האמריקנית, על מגוון הביזור של מנגנוני הביטוח, מערכות הרפואה ותהליכי קבלת ההחלטות במדינה זו, מידת הביזור של ה-NHS בבריטניה היוותה הפתעה.

לא מאמינים? צפו בסרטון הבא.

וכדי להוסיף עוד אתגר לערימה, בסוף דצמבר הקרוב בריטניה עתידה לצאת מהאיחוד האירופי. אומנם ישראל ובריטניה חתמו על הסכם אזור סחר חופשי (אס”ח) ששומר על המשכיות הסחר בהקשרים של מכסים, אך מה יהיה בהקשר של הרגולציה?

על-מנת לסייע ולענות על שאלות אלו, הנספחות הכלכלית של משרד הכלכלה והתעשייה בלונדון, בשיתוף מכון היצוא, תיאמו וובינר ייחודי בו ייקחו חלק  נציג בכיר מה-NHRA, הרגולטור הבריטי לתחום הבריאות, נציג מאיגוד הבריאות של אזור צפון מזרח אנגליה, ויועצת ומומחית בתחום הבריאות בבריטניה.

Businessman is pressing button on touch screen interface and selecting "Seminar". Business concept.

הוובינר יתקיים ב- 09.12.2020, בשעה 13:00 (זמן ישראל)

במסגרת הסמינר הדוברים ינסו לפזר את מסך הערפל על מבנה מערכת הבריאות הבריטית, כיצד חברות ישראליות יכולות לחדור ל-NHS, ומה צופן העתיד הרגולטורי של בריטניה לאחר הברקזיט.

ההשתתפות היא ללא עלות אך מצריכה הרשמה מראש ב- לינק הזה.

נתראה שם!

צור קשר עם:

עופר פורר

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל