כניסת בריטניה לסגר שני וההשפעות על היצוא הישראלי

בריטניה הולכת בעקבותיהן של צרפת וגרמניה ונכנסת לסגר שני, אשר מתוכנן להיות מוטל לתקופה של 4 שבועות, החל מיום חמישי הקרוב (5/11/2020) ועד תחילת דצמבר (02/12/2020).

הסגר יחול על בריטניה, כולל על ווילס ובסקוטלנד, ובמסגרתו נדרשים כל העסקים שיכולים לעבוד מהבית לעשות זאת.

מעבר לכך, נדרשים כל האזרחים להימנע מלפגוש במקומות חיצוניים או פנימיים אנשים שאינם בני אותו בית, ובנוסף יסגרו לתקופת הסגר עסקים שאינם מוגדרים כ"עסקים חיוניים" כדוגמת חנויות רחוב, סוכנויות למכירת מכוניות, חדרי כושר, בריכות שחייה, תיאטראות, אולמות קולנוע, סלוני יופי, מספרות ועוד.

במסגרת ההנחיות, חנויות לממכר מזון ותרופות יישארו פתוחות, ומסעדות ופאבים צריכים להיסגר לקבלת לקוחות ולפעול רק במסגרת של שירותי משלוחים או איסוף עצמי.

למרות ההגבלות מעלה, בתי ספר ואוניברסיטאות יישארו לעת עתה בפתוחים, וכך יתאפשר להורים להמשיך בעבודה שוטפת מהבית, ככל שאפשר, מבלי לקטוע את שגרת העבודה מהבית.

מבחינת כניסה לבריטניה מחו"ל, לרבות מישראל, הטיסות המתוכננות בקו נתב"ג-לונדון ימשיכו לפעול כמתוכנן, כאשר הגבלות הכניסה על המגיעים מישראל כיום ימשיכו גם לתוך נובמבר – בידוד עצמי בן 14 יום, שרק לאחריו ניתן להמשיך בשגרה.

covidreport

מבחינת היצוא הישראלי נמלי הים והאוויר כאמור יישארו פתוחים, כמו גם שערי הכניסה היבשתיים לבריטניה, באמצעות רכבת ה-Eurostar או באמצעות שירות המעבורות מצרפת והולנד.

עם זאת, במסגרת הגבלות תנועה, לא מן הנמנע שיוקמו מחסומים משטרתיים בכבישים המהירים, כך שעלולים להיווצר פקקי תנועה בחלק מהכבישים, בעיקר בגבולות האזוריים בין אנגליה לווילס ולסקטולנד.

כניסתה של בריטניה לסגר שני מחזקת את תהליך המעבר לדיגיטל של עסקים רבים, לרבות ריטיילרים. מוקדם מדי להניח כמה זמן יימשך הסגר הנוכחי ואם הוא אכן יהיה הסגר האחרון, אך ללא ספק הוא יזרז חברות עסקיות וידחוף את הצרכנים להמשיך את המעבר לצריכת שירותים דיגיטליים.

אנו בנספחות הכלכלית בלונדון נמשיך לדווח אודות שינויים או עדכונים המשפיעים על היצואנים הישראלים בבריטניה לאור משבר הקורונה וצעדי הממשלה המקומית לשליטה בה.

צור קשר עם:

עופר פורר

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל