11 מיליארד דרכים רציונליות לדיגיטציה!

הממשל הרומני עתיד להקצות כ-11 מיליארד יורו בשנים הקרובות לטובת דיגיטציה של משרדי הממשלה והשירותים הציבוריים.

נספחות בוקרשט מובילה שיתוף פעולה יוצא דופן בין ממשלות רומניה וישראל בתחום הממשל המקוון ביום חמישי הקרוב, 29.10.2020, בין השעות 15:00-17:00. מדובר בשילוב ייחודי בין דיאלוג G2G, פאנל מומחים בהשתתפות מזכיר המדינה והמנמ”ר הלאומי של רומניה, מריאן מורגולצ, ישראל דיגיטלית, מכון המחקר ICI ופרופסור דן אריאלי וכן מקרי מבחן המשלבים טכנולוגיות ישראליות של חמש חברות ישראליות.

ברקע לעריכת המפגש הווירטואלי חוצה היבשות, סדרת מפגשי ממשל שערכה הנספחות מתחילת החודש בשיתוף עם משרד החוץ, שגרירות ישראל בבוקרשט, רשות החדשנות, מכון היצוא, משרדי החקלאות, הגנת הסביבה והבריאות של ישראל, HAELTHCARE ISRAEL, רשות המים של ישראל ואף סוכנות החלל הישראלית.

המפגשים התמקדו במיפוי של הצרכים והאתגרים הייחודים הניצבים בפני רומניה 2020 באפיקים הבאים: חקלאות וניהול מים, בריאות דיגיטלית, ערים חכמות וחלל. עם הבנה מדויקת של קריאת הכיוון העדכנית ברומניה, המצויה בראשיתו של גל הקורונה השני במדינה, ואיתור הזדמנויות ספציפיות – צפויה נספחות בוקרשט לנהל מפגשים מתקדמים בשיתוף חברות ישראליות ורומניות.

המפגש בחמישי הקרוב צפוי לעסוק בניסיון הישראלי בתחום הדיגיטציה: זאת, הן מהזווית הממשלתית (המיוצגת מהצד הישראלי על ידי נציגי ישראל דיגיטלית) והן מהזוויות המחקריות והפרטיות. נזכיר כי ממשלת רומניה עתידה לקבל מהאיחוד האירופי כספי סיוע בדמות מענקים והלוואות בסכום מצטבר של כ-80 מיליארד יורו. חשוב להדגיש כי המסלול למיצוי הכספים הללו עובר במכרזים פומביים, בדיקות נאותות וגיבוש פרויקטים ואסטרטגיות לאומיות – תהליך הצפוי לארוך מספר שנים ומחייב רישום וניסיון רלוונטי ומשמעותי באיחוד האירופי לכל הפחות.

יתרה מכך, יש אי בהירות בשלב זה באשר לדרישות המקדמיות ואופני המיצוי המדויקים של הכספים. עם זאת, העובדה כי מתוך 80 המיליארד יועדו 9 מיליארד לתחום הדיגיטציה של הממשל הרומני והשירותים הציבוריים (כ-2 מיליארד יורו נוספים ינותבו מתקציב המדינה הרומנית), מלמדת על החשיבות הרבה המוקנית ברומניה בימים אלה לתחום זה. הדבר מצא ביטויו גם בתכנית הלאומית השאפתנית שהגתה הממשלה הרומנית בתחילת יולי השנה, לשיקום הכלכלה הרומנית ולמשיכת השקעות.

אנו שמחים על ההזדמנות שנפלה בחלקנו לארח במסגרת הדיאלוג החשוב הזה את פרופסור דן אריאלי. אריאלי נחשב לגורו של תחום הפסיכולוגיה והכלכלה ההתנהגותית והרצאותיו הפיזיות והווירטואליות מושכות מיליונים של צופים בכל רחבי העולם. כיום, הוא עומד בראש חברת קיימא, המתמחה בייצור “פתרונות ומוצרים דיגיטליים משני מציאות המבוססים על חיבור בין טכנולוגיה לכלכלה התנהגותית” (https://kayma.com/).

להרשמה היכנסו לקישור

צור קשר עם:

ברקת קנפו

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל