ישראל-פולין: New Mobility Day 3/11/20

הנספחות הכלכלית בפולין יחד עם Polish Alternative Fuels Association – PSPA, מזמינים אתכם/ן לוובינר Israeli New Mobility Day על שוק התחבורה הירוקה ו-emobility בפולין. בואו לשמוע על השוק, מספרים וההזדמנויות שהשוק טומן לחברות ישראליות.

 # שלישי | 03.11.2020 | 15:00 שעון ישראל #

להרשמה ופרטים לחצו כאן

 

***

 

על תעשיית האוטומוטיב בפולין

תעשיית האוטומוטיב בפולין מהווה הסקטור התעשייתי השני בגודלו במדינה.

בפולין, מיוצרים כ-500 חלקי רכב שונים בעזרת טכנולוגיות זרות. בשל סניפים של חברות גלובליות, פולין הפכה ליצרנית הגדולה של חלקים ורכיבים לתעשיית האוטומוטיב באירופה. מלבד הסניפים הפולניים של חברות זרות – יצרניות חלקים ורכיבים, חברות מקומיות פועלות גם עבור השחקנים הגלובליים, ובכך הן מגבירות את הפוטנציאל הטכנולוגי והמכני שלהן.

כ-80% מייצור חברות הרכב הפולניות מיועדים לייצוא, המהווה בסיס איתן לבניית שרשרת אספקה ​​עבור המותג הפולני של מכוניות חשמליות.

 

אלקטרו-מוביליטי מהווה אתגר לכלל תעשיית האוטומוטיב!

פולין היא שחקנית משמעותית בתעשיית האוטומוטיב באירופה. הדרישות התחרותיות של התעשייה, הציבו בפני פולין אתגר, שאליו הגיבה על ידי הצעת מוצרים באיכות גבוהה ובמחירים תחרותיים. מפעלי ייצור בפולין מציעים מגוון מלא של חלקים ורכיבים לייצור מכוניות.

ה-Mobility Revolution היא לא רק האתגרים הנוגעים לשינוי אופן השימוש במכוניות חשמליות, אלא גם על הבדלים טכנולוגיים בין מכוניות עם מנוע בעירה למכוניות חשמליות, או הצורך בבניית תשתיות ותחנות טעינה וכו’. תעשיית האוטומוטיב כולה תצטרך להתמודד עם האתגרים הנוגעים לתהליך המאפיין לבניית מנוע בעירה פנימי לרכבים חשמליים. בנוסף למספר הקטן יותר של חלקים, האפיון שלהם משתנה.

על פי דו”ח של PKO SA בנושא עתיד תעשיית האוטומוטיב בפולין, תעשייה זו מעסיקה כ-225 אלף עובדים, וכאמור, מהווה הסקטור התעשייתי השני בגודלו במדינה. פולין, כמו מדינות אחרות הקשורות מאוד לאספקה ​​לתעשיית הרכב, מתמודדת עם אתגרים הנובעים משינוי מאפייני הייצור והתאמתם לצרכי הענף המשתנה. על פי אנליסטים של PKO SA, כ-20% מהמגוון המיוצר כיום בפולין צריך להיות מותאם לטכנולוגיות חדשות. בנוסף, בערך כ-35% מחלקים כגון מערכות פליטה, תיבות הילוכים, מצמדים וכל מרכיבי מנוע הבעירה הפנימית אינם נחוצים ברכבים חשמליים, כך שהביקוש בהם יקטן משמעותית. מגמות אלה מצביעות בבירור על הצורך לשנות את הסקטור.

עובדות חשובות על תעשיית האוטומוטיב בפולין

  • מהווה כ-10% מה-GDP וכ-13% מהייצוא
  • עד סוף 2020, יירשמו מעל 13,000 רכבים חשמליים
  • המדינה מציעה תכניות הנחה מיוחדות והשתתפות במימון רכבים חשמליים
  • הערך הכולל של תכניות הקשורות לתחום הזה עשוי להסתכם בכ-20 מיליארד זלוטי בעשור הקרוב
  • נוכחות של מעל 660 חברות קבלנות משנה
  • 4 מפעלים לייצור רכב – 2 פלקסווגן, FCA, PSA עם OPEL
  • 6 מפעלים לייצור אוטובוסים (Solaris, MAN, Scania, Volvo, Autosan, URSUS/AMZ)
  • ייצור שנתי: 451,600 רכבי נוסעים, 202,100 רכבים מסחריים (רכבים גדולים ומשאיות), ו-5,900 אוטובוסים

 

אם לא נרשמתם בתחילת הפוסט, זה הזמן – לחצו כאן ובואו לשמוע עוד על e-mobility וההזדמנויות לחברות ישראליות.

 

מקורות:
Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych: PSPA
ELECTROMOBILITY POLAND SA
PAIH – Polish Investment & Trade Agency

צור קשר עם:

שרה-אן מאדי

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל