נערכים לפתיחת שנת הלימודים בצל הקורונה

גרמניה מסתמנת כאחת המדינות שהצליחו להתמודד עם מגיפת הקורונה ולנהל חיים שגרתיים (יחסית) בצילה. מעט מזל בשילוב מספר רב של בדיקות, מערכת בריאות מפותחת, שקיפות בקבלת החלטות, שמירה על ריחוק חברתי והקפדה על הכללים סייעו למדינה לשטח את העקומה.

במדינות רבות ברחבי העולם, שנת הלימודים עתידה להיפתח בימים הקרובים, בצל המגיפה, ואיתה החשש מפני התקהלויות שיובילו להידבקויות המוניות.

לאחרונה, נמצא כי הווירוס אינו עובר רק דרך מגע ישיר כגון שיעול, עיטוש או מגע בחפץ “נגוע”, אלא יכול להישאר באוויר זמן רב. כך, בעוד הווירוס מתנדף במהירות רבה באוויר הפתוח ובשמש ישירה, נמצא כי לווירוס תוחלת חיים ארוכה יותר בחללים סגורים.

בגרמניה יש כיום מעל ל-42,000 מוסדות חינוך – מרביתם ממוקמים במבנים ישנים ללא תשתיות אוורור ומיזוג. מחקר שנערך לאחרונה מצא כי במרבית כיתות הלימוד קיימות רמות גבוהות מאוד של פחמן דו-חמצני, דבר המעיד על תחלופת אוויר נמוכה ופוטנציאל גבוה לריכוז ווירוסים.

school

כך, בעוד שככלל הגרמנים מצליחים לשמור על ריחוק חברתי, הם עומדים בפני אתגר חדש – אוורור, סינון וטיהור חללים סגורים.

יודגש, כי אתגר זה מודגש ביתר שאת במוסדות החינוך אך אינו ייחודי רק להם וגם מסעדות, מוסדות ציבור, ומשרדים סובלים מבעיה דומה.

דוגמה טובה לכך ניתן למצוא במקרה שהתרחש בפאב ליד אמסטרדם: ב-11 ביולי אף אחד ממבקרי הפאב שעזבו אותו לפני 23:00 בלילה לא נדבק בנגיף. בשעה 23:00 נסגרו חלונות הפאב בעקבות תקנות הרעש באיזור, ומרגע זה, 31 מתוך 50 המבקרים בפאב נדבקו בנגיף.

מוסדות חינוך כמו-גם עסקים רבים ושונים מחפשים פתרונות לבעיה זו, ובין היתר שוקלים להצטייד במכשירים המודדים את רמת ה-CO2 והתקנת מערכות אוורור וסינון מרכזיות.

אנו מזמינים חברות ישראליות עם פתרונות הרלוונטיים לתחומים אלה לפנות אלינו על מנת לבחון את ההזדמנויות המסחריות בתחום בעת הזו.

בנוסף, עם ירידת הטמפרטורות וסיומו של הקיץ, התחזיות מנבאות כי ככל הנראה אנו נצפה בעלייה נוספת במספר הנדבקים והחולים.

אם התחזיות הללו יתממשו, הדבר ישפיע גם על המשך שגרת קיום הלימודים במוסדות החינוך עצמם. כמו כן, הלימודים הגבוהים, באוניברסיטאות וביתר המוסדות להשכלה גבוהה, כלל לא צפויים להיפתח בקרוב והם יתנהלו במתכונת אונליין לפחות עד הסמסטר הבא (הכל בהתאם להתפתחויות).

לכן, גם בהקשר הזה אנו עדים לעניין רב וחיפוש אחר טכנולוגיות למידה מרחוק, עבור כלל הגילאים, שייתנו מענה איכותי וייחודי לתקופה כגון: טכנולוגיות שמאפשרות קיום שיח מרובה משתתפים, השתתפות פעילה ואינטראקטיבית בשיעורים, טכנולוגיות לביצוע משימות ועוד.

חברות עם פתרונות בתחום ה-EdTech והלמידה מרחוק – מוזמנות גם הן לפנות אלינו ואנו נשמח לסייע לכן להשתלב בשוק הגרמני.

לסיום, אנו מאחלים לכולם שתהיה שנת לימודים טובה ופוריה, שעל אף התנאים, תביא להישגים רבים!

** תודה רבה לבר סנדרוביץ’ על היוזמה והסיוע בהכנת הפוסט.

צור קשר עם:

אסתר אליאס

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל