הקורונה, מחירי הנפט והמשבר הכלכלי אולי האטו את הדיגיטליזציה אבל בהחלט לא עצרו אותה

ב- 7 במאי 2018, חתם הנשיא פוטין על צו המורה על פיתוח פרויקטים לאומיים בשם: "המטרות והיעדים האסטרטגיים בכל הנוגע לפיתוח של הפדרציה הרוסית, עד לשנת 2024". הפרויקטים הלאומיים נועדו לספק פיתוחים פורצי דרך בתחום המדעי-טכנולוגי והחברתי-כלכלי של רוסיה, על מנת לשפר את רמת החיים, וליצור קרקע פורייה למימוש עצמי על מנת לנצל ככל האפשר את הפוטנציאל הטמון באזרחים. הצו הנשיאותי מורה לבצע שיפור באיכות החיים של האזרחים בעיקר בנושאים כגון דיור בר השגה, הארכת תוחלת החיים וקידום העניים והמעמד הנמוך למעמד ביניים. במובנים רבים, צו הפיתוח דומה לתוכניות שכבר הושקו בין השנים 2014-2017, אך היעדים בצו החדש שאפתניים יותר.

על פי הצו, על הפרויקטים להתמקד בתחומים הבאים: בריאות, חינך, דמוגרפיה, תרבות, בטיחות בדרכים, שיכון ובינוי, אקולוגיה, מדע, פיתו ותמיכה בעסקים קטנים ובינוניים, מעבר מכלכלה מסורתית לכלכלה דיגיטלית, עליה בפריון ותמיכה בתעסוקה, הגדלת היצוא, תוכנית כוללת למודרניזציה והרחבת התשתיות. המועד האחרון לצו היה סוף שנת 2024, אך לאחרונה בפגישה של הנשיא פוטין עם המועצה לפיתוח לאומי ופרויקטים לאומיים, דנו בצורך להאריך את הצו עד סוף העשור (2030).

הפרויקטים המתוכננים והשאיפות של הרוסים בכל מה שקשור לפיתוח טכנולוגי ודיגיטליזציה של המשק, מהווים הזדמנות עבור חברות ישראליות העוסקות בטכנולוגיה או בתחומים המדוברים בצו, זו הזדמנות בשבילן להראות את יתרונן היחסי ולנסות להשתלב בתעשייה המקומית.

הנספחות הכלכלית תשמח לסייע ולהכווין חברות ישראליות המעוניינות להשתלב בשוק הרוסי ובמהפכה הדיגיטלית שעוברת על המדינה.

צור קשר עם:

יקיר דוידסון

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל