השפעת נגיף הקורונה על הסחר של האיחוד האירופי

דו”ח נציבות האיחוד האירופי על ההשפעה של נגיף הקורונה על הסחר של האיחוד האירופי

נכתב על ידי: תומס דה מייסטר בשיתוף עם יבגני גלידר

ב-27 במאי עדכנה נציבות האיחוד האירופי את הניתוח שלה בנושא השפעת מגפת הקורונה (COVID-19) על הסחר העולמי והאירופי על בסיס הנתונים הסטטיסטיים הזמינים החדשים.

הדו”ח צופה ירידה של בין 9% ל-15% בייצוא, ובין 11% ו -14% ביבוא עבור 27 מדינות האיחוד האירופי ממדינות שאינן חברות האיחוד. במונחים אבסולוטיים, הדבר יסתכם בירידה ביצוא של בין 282 ל-470 מיליארד יורו מתוך האיחוד החוצה ממנו, וירידה בין 313 ל-398 מיליארד יורו ביבוא אל האיחוד. בקנה מידה עולמי, ההערכה היא כי מגפת הקורונה תגרום לירידה בסחר העולמי של בין 10% ל-16% בשנת 2020.

ניכר כי יצוא הענפים העיקריים (פרט לאנרגיה), וסחר בשירותים, מושפעים פחות מענפי הייצור, אשר ברובם מצטמצם היצוא בשיעור של 15%. בפרט, יצוא ציוד הובלה ומכונות חשמליות הם הענפים המושפעים ביותר.

הצעדים שננקטו בכדי להכיל את התפשטות הנגיף, בייחוד סגירה זמנית של העסקים, סגירת הגבולות, ומדיניות ההסגר, יובילו להתכווצות חדה ברמת התפוקה הכלכלית, הוצאות משקי הבית, ההשקעות והסחר הבינלאומי. בימים אלה נדונה הצעת הנציבות לתכנית שיקום עם השקעות מאסיביות בתמיכה בעסקים, בשעה שאירופה נלחמת במיתון כלכלי עמוק בעקבות התפרצות המגפה.

צור קשר עם:

נטע בר-אל

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל