כך תמכרו לEL CORTE INGLES

אם טיילתם בספרד, לא יכולתם שלא לבקר באחד מעשרות המרכזים המסחריים המרשימים של El Corte Ingles. מדובר ברשת בתי הכל-בו הגדולה באירופה והשלישית בגודלה בעולם. היא כוללת 82 מרכזים מסחריים, ובנוסף מחזיקה ב-3 מותגי סופר-מרקט – Supermercado El Corte Ingles, Hipercor, Supercor ; מותג DYI – BRICOR ומותג אופנה בשם SFERA.

כל חברת מוצרי צריכה שאי-פעם כיוונה לפעול באיזור, שמה לעצמה כנראה למטרה את "אל קורטה" וניסתה למכור לו. למרות זאת, ההצלחות למיטב ידיעתנו אינן רבות. איך בכל זאת תגדילו את סיכוייכם? הנה כך:

  • פניה דרך הסניף האיזורי בתורכיה. זהו הטיפ העיקרי והחשוב ביותר. לקורט אינגלז יש כ-1200 קניינים. פרטיהם אינם מפורסמים בגלוי, אלא ניתנים דרך מרכזיה. כמו-כן, אין להם אינטרס מיוחד לרכוש סחורה ממדינה אחת או אחרת, וגם אין להם שום נאמנות לספק אחד לעומת אחר. חלקם "רעבים" יותר וחלקם פחות. לעומת זאת, יש לרשת מרכזים איזוריים היושבים במספר נקודות בעולם ואחראים על הבאת ספקים כל אחד מאיזורו. למרכזים הללו יש תחרות בינם לבין עצמם, ואינטרס להראות למטה את הערך שהם מביאים. לכן הם מעוניינים להחדיר ספקים מאיזורם ככל הניתן. יצויין כי בכל מקרה, גם אם ההתקשרות נעשית ישירות עם הקניינים בספרד, עדיין הסניף התורכי יהיה זה שינהל את המשלוח ואת כל הלוגיסטיקה הקשורה. אולם, במקרה של בעיה מול הקניין הספרדי, הסניף בתורכיה יוכל לעזור רק אם היה מעורב גם באספקטים המסחריים מלכתחילה. שימו לב – חברה שיש לה סניף רשום בספרד, אינה יכולה לעבוד עם המרכז בתורכיה. עליה לעבוד ישירות עם המטה בספרד, ולדאוג לכל הלוגיסטיקה עד פתח החנות.
  • חישבו על El Corte Ingles כערוץ ולא רק כלקוח

על מנת לשכנע, אתם צריכים לא רק להסביר למה המוצר שלכם הכי טוב, ובמה הוא טוב יותר מהמתחרים, אלא איך הוא יעזור ל-El Corte Ingles  להגדיל את המכירות והרווחים שלו. הדבר כולל הכנת מצגת עם צפי מכירות, אחוז רווח לרשת וכו'.

  • מותג או White label? זהות המוצר שלכם משליכה על דרך המכירה. לאופנה:  כמותג, למעט מקרים מיוחדים (כגון בגדי ים), ניתן למכור בכל-בו, רק במודל של השכרת שטח בתוך החנות. הדבר כדאי במיוחד למותגים שרוצים לחדור לשוק מבלי להיכנס להוצאה של שכירות חנויות וכו'. באם לא רוצים להשכיר שטח, ניתן לשתף פעולה עם הרשת כספק White label בלבד. בתחום הקוסמטיקה אין כמעט White label . המכירה נעשית או ע"י השכרת שטח או עם המותג של הספק בעיקר בסופרמארקטים, ובדוכני הPara pharmacy . במזון – אפשר למכור בסופרים במותג של הספק או במותג הבית.
  • אתם חייבים שיהיה לכם דו"ח רואה חשבון שמתאים לנהלים האירופיים ולעמוד בכל תנאי ההעסקה וחוקי העבודה הנדרשים ללפי כללי המינהל התקין של התאגיד. לרוב היצואניות הישראליות מן הסתם כבר יש את כל האישורים הדרושים ועדיין יש לקחת את הדבר בחשבון.

יש לכם מוצר רלוונטי ל-El Corte Ingles? אתם מוזמנים לכתוב ל-madrid@israeltrade.gov.il ואנחנו נסייע לכם בפניה.

בהצלחה!

צור קשר עם:

ליאת שחם

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל