השפעת משבר הקורונה על הכלכלה הגרמנית

האיחוד האירופאי

על פי תחזית של האיחוד האירופי, הכלכלה בגוש האירו עשויה להתכווץ השנה ב -7.7 אחוזים בגלל משבר הקורונה ולא להתאושש במלואה עד תום בשנה הבאה. שיעור האבטלה בגוש האירו צפוי לעלות מ -7.5 אחוזים בשנת 2019 ל -9.5 אחוזים השנה. השנה הבאה צפויה ירידה ל 8.5- אחוזים. עבור האיחוד האירופי כולו צפויה עלייה מ -6.7 אחוזים בשנה האחרונה ל -9 אחוזים. השיעור צפוי להיות 8 אחוזים בשנת 2021.

האינפלציה צפויה לרדת בחדות. שיעור האינפלציה בגוש היורו, צפוי להיות 0.2 אחוז השנה ו- 1.1 אחוז בשנת 2021. מכיוון שמדינות החברות מוציאות מיליארדים על ניהול משברים, הגירעונות צפויים לגדול בצורה חדה. הערך המצרפי של הגירעון הממשלתי של כל המדינות החברות, שהיה בשנת 2019 רק 0.6 אחוז מהתוצר המקומי הגולמי, יעלה לרמה של 8.5 אחוזים בשנת 2020. ולרדת לערך של 3.5 אחוזים לשנת 2021.

גרמניה

הלשכה הסטטיסטית הפדרלית של גרמניה פרסמה שבחודש מרץ נרשמה ירידה של 15.6% בהזמנות רכש בהשוואה לחודש הקודם. זו הירידה החדה ביותר מאז שהחלו הסטטיסטיקה בשנת 1991. כאשר אנליסטים ציפו לירידה של 10%. מגיפת הקורונה פגעה באירופה ובגרמניה במלוא העוצמה. שרשרת האספקה בסקטורים רבים נפגעה קשות. כלכלנים חוששים שהדברים יחמירו ושחודש מרץ היא רק ההתחלה.

הזמנות מוצרי הון הכוללות כלי רכב, מכונות ומערכות – ירדו מעל לממוצע בחודש מרץ ב- 22.6%. כאשר המגזר שנפגע באופן הקשה ביותר הוא ענף יצור הרכבים.  אנליסטים עדיין מצפים לשפל שעשוי להגיע באפריל ואז גם ענף מוצרי הצריכה ירגיש את המכה ביתר שאת. רוב האנליסיטים לא צפוי שיפור לפני המחצית השניה של חודש מאי בסנריו הטוב.

צור קשר עם:

דורון חמו

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל