בעל נכס בפולין? כל הפרטים על תכנית מגן אנטי-משבר במדינה בסקטור הנדל”ן!

התיקון לחוק פתרונות מיוחדים הקשורים למניעה, פעילות נגד ולמאבק ב-COVID-19, מחלות זיהומיות אחרות ומשברים הנגרמים מכך, שאומץ על ידי הסיים (הפרלמנט התחתון הפולני) ב-31 במרץ 2020, לאחר שנדחו מרבית התיקונים שהוצעו על ידי הסנאט (הפרלמנט העליון הפולני), נחתם על ידי הנשיא.

להלן עיקרי הדברים בהתאם לנוסח החוק שאומץ על ידי הפרלמנט, החשובים במיוחד לגופים הפועלים בשוק הנדל”ן.

ß דחיית המועד האחרון לתשלום מס על הכנסות מנדל”ן מסחרי: המועד האחרון לתשלום מיסוי נדל”ן מסחריים לחודשים מרץ-מאי 2020 מוארך עד 20 ביולי 2020.

ß פטורים ממס מקרקעין: בתחום מיסוי נדל”ן אישר המחוקק לעיריות להכניס פטור ממס לחלק משנת 2020 על: קרקעות, בניינים ומבנים הקשורים לניהול עסק, ביחס לקבוצות יזמים שהנזילות הפיננסית נפגעה בעקבות ההשפעה הכלכלית השלילית של COVID-19.

Architecture, Building, Infrastructure, Shopping, Mall

ß מועצות מקומיות רשאיות להאריך את מועדי תשלום מיסוי מקרקעין של אפריל, מאי ויוני, עד לא יאוחר מ-30 בספטמבר 2020. הדחיה הנ”ל תהיה רלוונטית לתשלומים שחלים על אינדיבידואלים עד 15 במאי 2020 (במקור), ואילו לישות משפטית, התשלומים הרלוונטיים לתשלום עד ה-15 בחודשים אפריל-יוני.

ß שינויים בהסכמי השכירות בקניונים: בתקופת האיסור על פתיחת עסקים במתחמי קניות/קניונים בשטח העולה על 2,000 מטר רבוע, אין עוד תחולה של ההתחייבויות ההדדיות של צדדי חוזי השכירות או חוזים דומים, המגדירים את השימוש של השטח המסחרי.

יתרה מכך, השינוי הנ”ל אינו פוגע בחקיקה האזרחית הרלוונטית, ועל כן, לא ייחשב כהפרה של חופש העיסוק/פעילות כלכלית. 

ß ביטול מסויג של מגבלות הסחר בימי ראשון: נקבע פטור זמני מהאיסור על ביצוע פעולות הקשורות לסחר, הכולל פריקה, קבלה והצגה של סחורות שהוגדרו כחיוניות וטיפול במוצרים או באפשרות לעבודה בפעילות מעין זו בימי ראשון, מלבד ימי ראשון שהם חג.

לפרטים נוספים, אנא ראו את המסמכים המצורפים מחברינו במשרדי Advicero Nexia המתמחה בנדל”ן ומיסוי מקרקעין ומעניק שירותים משפטיים וראיית חשבון.

נשמח לחבר ביניכם במידה ורלוונטי  – פנו אלינו במייל כאן.

צור קשר עם:

שרה-אן מאדי

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל