סייברומאניה 2020

שנת 2020 פוגשת ברומניה אחרת, מודעת ומפוכחת יותר.

רומניה חוותה בשנה החולפת מתקפות כופר מתוחכמות, שזכו לסיקורים תקשורתיים מקומיים ובינלאומיים נרחבים.

לא בכדי הקצה הממשל הרומני תקציבים נכבדים לבניית המוכנות בזירת הסייבר. בדומה, השיח הציבורי, האקדמי, המשפטי, העסקי והפוליטי במדינה עבר אף הוא תמורות משמעותיות.

סוגיות של שמירה על פרטיות בעידן הווירטואלי, הגנה על תשתיות חיוניות (תחנות כוח, סכרים הידראוליים ואפילו כורים גרעיניים) ורשומות רפואיות, הקצאת משאבים ואיזונים בין אינטרסים – הפכו זה מכבר לשיחת היום. וכך גם ההבנה כי שמירה על המצב הקיים משולה לפרצת אבטחה ולכן יש להקפיד על שדרוג אינטנסיבי של המערכות ולא פחות חשוב – על שיתופי מידע ופעולה עם גורמים ברי סמכות בתחום.

מזכר הבנות ייחודי

בחודש יוני אשתקד עשתה מדינת ישראל היסטוריה כאשר חתמה על מזכר הבנות ייחודי בין מערך הסייבר הלאומי של מדינת ישראל לבין משרד התקשורת הרומני.

במשלחת שהובלה על ידי ראש המערך, יגאל אונא, נרשמו ציוני דרך לא רק בזירה הבין ממשלתית, כי אם גם בזירה העסקית. כבר עתה, חודשים ספורים בלבד לאחר החתימה על המזכר אנו במשלחת הכלכלית עדים לפירות ההצלחה שהבשילו במהירות. החיבורים העסקיים שיזמנו במסגרת פורום הסייבר רומניה-ישראל בסמוך לחתימה ההיסטורית כבר תורגמו לסיפורי הצלחה ממשיים ולשורת רווח מרובת ספרות.

שוברים שיאים

בשנת 2019 שברה נספחות בוקרשט את השיא העולמי של סיפורי הצלחה – 24 סיפורי הצלחה, מהם 10 סיפורי הצלחה משמעותיים בתחום הסייבר.

לא רק מספר סיפורי ההצלחה היה חסר תקדים, כי אם גם היקפם והדבר נכון במיוחד ביחס לעסקאות ישראליות-רומניות בתחום הסייבר.

מתוך הבנת הפוטנציאל האדיר וחלון ההזדמנויות בתחום הסייבר, יזמה הנספחות את הגעתן של שתי משלחות בכירות מרומניה לתערוכת סייברטק 2020 בתל אביב.

למשלחות שכללו את ראש מערך המחשוב של הממשל הרומני, בכירים בשירותים החשאיים, בכירים בתחום האנרגיה, נציגי חברות פרטיות ואינטגרטורים ועוד – נתפר על ידי הנספחות לו”ז ייחודי ובו ביקורים בפארק הסייבר בבאר שבע, סיורים מקצועיים והדגמות של חברות וסוכנויות שונות בכל רחבי הארץ. בנוסף, כלל הביקור גם הליך הכשרה מקצועי ממוקד סייבר של קצין הסחר המוביל את התחום בנספחות, אנדרי מינאה.

מה צפוי בשנת 2020?

במהלך שנת 2020 צפויה המשלחת הכלכלית לרומניה להמשיך את הפעילות הנמרצת בתחום הסייבר.

חברות ישראליות המעוניינות לשמוע פרטים נוספים על הפעילויות המתוכננות בגזרת הסייבר ברומניה – מוזמנות ליצור קשר עם הנספחות הכלכלית בבוקרשט.

חלק מחברי המשלחת הבכירים מרומניה בביקור ב-CERT בבאר שבע, באירוח מערך הסייבר הלאומי

צור קשר עם:

ברקת קנפו

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל