יצוא מזון ישראלי להולנד וסקנדינביה

מוצרי מזון ישראלים מתקבלים בשווקים בהולנד וסקנדינביה כמזון בריא ומומלץ. זאת לאור העובדה שמדובר ברוב המקרים במוצרי מזון המבוססים חומרי גלם טריים מהצומח.

ההולנדים, כמו גם הסקנדינבים, מעדיפים מזון איכות צמחוני. מוצרי מזון מישראל הנמצאים על המדפים ברשתות המזון המובילות, מצטיירים כמזון איכות. גם תו הכשרות, מצטייר כתו איכות אצל הצרכנים, לפחות מהבחינה השיווקית.

חלק מהמגמה לחיפוש מזון ישראלי, היא העובדה שהתיירות מסקנדינביה והולנד לכיוון ישראל, חושפת את המבקרים למזון ישראלי. יותר ויותר קונים מחפשים את התו הישראלי על מוצרי מזון אתניים. יש מגמה כללית של עלייה בקניית מוצרים אתניים. המוצרים מישראל אינם נמנים על המוצרים השולים בנישה האתנית, אך מצטיירים כאיכותיים בנישה האמורה. התחרות בנישה זו היא בעיקר מצד חברות מקומיות, לעתים קרובות יזמות של ישראלים אשר פתחו לאורך השנים חברות מקומות למזון.

על מנת להדגיש את איכות המזון שמקורו מישראל, אנו ממליצים שכל יצואן מזון ישראלי, יקפיד לציין באופן ברור את תקני האיכות בהם הוא עומד. כולל על אריזות מזון טרי.

לענף הקולינריה יש השפעה חוצת גבולות סקטוריאליים. המזון הוא חלק מתרבות. הנספחות הישראלית בהולנד וסקנדינביה סבורה שככל שיהיו יותר מוצרי מזון ישראלי על המדפים בחנויות המזון, כן ייטב. הנוכחות חשובה וכמות המוצרים ואיכותם חשובה מאוד. הנוכחות וטיב המוצר יסייעו לכלל היצואנים הישראלים לא רק בענף המזון.

בשנת 2020, תשתתפנה חברות ישראליות בתערוכות מזון ברחבי אירופה.

הנספחות בהולנד תערוך פעילות בתערוכת PLMA באמסטרדם. למשרד שלנו בשבדיה יש קשר מיוחד עם יבואני מזון לשבדיה. אנו קוראים ליצרני מזון ישראלים ויצואני תוצרת טרייה להגביר את המאמצים בשווקים הבינלאומיים. אנו עומדים לרשות היצואנים בקשרים, בפעילות ובעצה שיווקית.

צור קשר עם:

איתן קופרשטוך

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל