פולין – ביצת הזהב של אירופה

פולין רושמת בשנים האחרונות את הצמיחה הכלכלית הגבוהה ביותר באירופה!

חברות גלובליות רבות כבר זיהו את ביצת הזהב החדשה של אירופה ומעוניינות להצטרף להצלחה או לפתח את עסקיהן בה!

מגזין “דה מרקר” הקדיש את מהדורת דצמבר למגוון כתבות על הנעשה בתחום העסקי בפולין. קראו את הכתבה שלנו בשגרירות ישראל בפולין והעבודה של הנספחות הכלכלית של משרד הכלכלה והתעשייה במדינה:

לא רק 1000 שנה של היסטוריה משותפת קושרות את פולין וישראל יחד, כי אם גם ערכים דומים, מטבח ותרבות משותפת, ועניין הדדי רב שבא לידי ביטוי בגדילה מתמדת בתיירות בשני הכיוונים, ומספר הולך וגדל של משלחות עסקיות המבקשות לבחון את הפוטנציאל לשיתוף פעולה ועבודה יחד.

בשני העשורים האחרונים, הפכה פולין לאחת הכלכלות הצומחות במהרה באיחוד האירופי ושמרה על אחוז צמיחה קבוע של התמ”ג. בין 2016 ל-2018, התמ”ג צמח בקצב של 4.3%, התעסוקה עלתה ב-2.5% והאבטלה ירדה לשפל היסטורי של 3.9%. ועל אף שהאינפלציה עלתה, היא נותרה מתחת ל-2.5%. פולין נהנית מעלייה בהכנסות, קפיצה בתעסוקה ובשכר הממוצע. במקביל, הגירעון צנח מ-2.7%  מהתמ”ג ב-2015 ל-0.4% ב-2018 והחוב הציבורי מ-51.3% ל-48.9% אשתקד.

לא פלא, אם כך, שפולין הפכה לשוק נחשק ויעד מבוקש לחברות ישראליות, המבקשות לחדור לשוק הפולני ולהתפתח בו עסקית. השגרירות והנספחות הכלכלית של משרד הכלכלה והתעשייה מעודדות קשרים אלה ומסייעות בארגון משלחות וכנסים ובסיוע לחברות ישראליות המבקשות לחדור לשוק הפולני, או לגייס משקיעים פולניים.

להמשך קריאת הכתבה במגזין “דה מרקר” לחצו כאן

Flag of Poland

צור קשר עם:

שרה-אן מאדי

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל