טסלה הכריזה על הקמת ג’יגה-פקטורי חדש בברלין

האופוריה בברלין ובברנדנבורג בשיאה: טסלה הכריזה על הקמת ג’יגה פקטורי למכוניות חשמליות  בברלין.

ההכרזה על ידי מנהיג קבוצת טסלה, אלון מאסק, מציינת שהמפעל יוקם בברנדנבורג בעיר Grünheide מדרום-מזרח לברלין, אשר נחשב לאיזור שאינו בולט מבחינה היצור התעשייתי.  ההכרזה הזאת עשוייה לשנות את האופי התעשייתי של השטח מסביב לבירה הגרמנית .

 

אם הכל יעבוד לפי התכנון, מאות אלפי מכוניות טסלה מסדרת ה- Y צפויים להתגלגל מקו הייצור כאן בכל שנה – כבר בשנת 2021. תוכנית התכנון לפרויקט התעשייתי באזור ברלין מסתמכת על תכנית טסלה ג’יגאפקטורי בשנחאי, שנבנית בתקציב של  שני מיליארד דולר בזמן שיא.

“טסלה הבטיחו להקים מפעל כזה באירופה, אולם ההבטחה הזו נשארה זמן רב על הנייר ורק עתה היא עומדת להתממש. זהו המפעל שבו עתידים לייצר את הרכבים: מודל 3 ואת מודל Y של החברה, כנראה לקראת שנת 2021. חוץ מייצור רכבים, טסלה תבנה בג’יגה-פקטורי החדש גם סוללות לרכב ומנגנוני הנעה. בנוסף, יקום שם גם מרכז לתכנון ועיצוב רכבים.

הג’יגה-פקטורי החדש יופעל גם בעזרת אנרגיות מתחדשות כמו רוח וסולארי כדי להבטיח שהייצור במפעל יהיה כמה שפחות מזהם. המפעל יוקם בשטח של שלושה קילומטרים מרובעים שעומד היום שומם ויימכר לטסלה על ידי גרמניה. זהו שטח שלפני עשרים שנה חברת ב.מ.וו החליטה לא להשקיע בו.

מאסק גילה שהמפעל בברלין אמור לייצר תחילה רק את מודל Y, מה שאומר שבשלב הראשוני מודל 3 עדיין יגיע לאירופה בייבוא מארצות הברית, ממש כמו מודלים X ו- S.

מאסק התייחס לבחירת המיקום למפעל ואמר: “כולם יודעים שהתכנון הגרמני הוא יוצא מן הכלל, לחלוטין. זה חלק מהסיבה שאנחנו ממקמים את הג’יגה-פקטורי בגרמניה. אנחנו גם נקים מרכז לתכנון ועיצוב בברלין כי לברלין יש את האמנות מהטובות בעולם.”  את הדברים הללו, כמו גם ההכרזה על ההקמה ומיקום המפעל החדש, אמר מאסק בטקס בגרמניה, שם הוא קיבל פרס על חברת טסלה.

בשנה הקודמת, אילון מאסק רמז לגבי הקמת המפעל ואמר שגרמניה היא אחת האפשרויות המובילות באירופה. מאסק התייחס לעובדה שמפעל במקום כזה הוא יתרון מבחינת הקירבה שלו למדינות מערב אירופה. בתחילת השנה טסלה דיווחה שנעשים מאמצים אחרונים להקמת מפעל באירופה ובחודש שעבר נמסר שהיא נמצאת בשלבים האחרונים בבחירת המיקום למפעל. המאמצים לחיפוש מקום מתאים ברחבי גרמניה נמשכו בשנה האחרונה ונבחנו מספר מקומות כמו צפון מערב המדינה ואחרים, אך לבסוף נבחרה ברלין לטובת העניין”

מקור מגזין EV

צור קשר עם:

דורון אברהמי

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל