רומניה צומחת

INDAGARA  – תערוכת החקלאות הבינלאומית הגדולה ברומניה – נערכת בימים אלה בבוקרשט. בין 540 החברות הבינלאומיות המשתתפות בתערוכה נמצאות שתי חברות ההשקיה הישראליות, נטפים ונען דן ג'יין.

הפוטנציאל האדיר של רומניה בתחום החקלאות – מי שהוכתרה בעברה ל"אסם התבואה של אירופה" – רחוק מאוד ממיצויו: הדבר נכון הן מהזווית הרומנית, הן מהזווית הבינלאומית והן מהזווית הישראלית.

בזירה הרומנית נזכיר כי רומניה היא מדינה חקלאית מובהקת: כ-30% מהאוכלוסייה המקומית עוסקים בחקלאות (פי 6 מהמקובל במערב אירופה) והמדינה משופעת בשטחים חקלאיים נרחבים המשתרעים על כ-14.7 מיליון דונמים. אולם, כמעט מחציתם כלל אינה מנוצלת (6.8 מיליון דונמים). לכך יש להוסיף כי השימוש במונח "כוח סוס" עשוי במספר מחוזות להתקבל פשוטו כמשמעו: 80% מהמיכון החקלאי הקיים ברומניה מיושן או שכלל אינו שמיש. בהקשר זה, לא בכדי הקצה משרד החקלאות הרומני 1.1 מיליארד יורו לשדרוג המיכון החקלאי במדינה. בזירה הבינלאומית נציין כי רומניה זכאית למענקים בסכומי עתק מהאיחוד האירופי בסקטור זה (כ-20 מיליארד יורו), אך היא אינה מנצלת חלק ניכר מהם. ואילו מהזווית הישראלית נדגיש את המתאם הגבוה הקיים בין היצע הפתרונות הישראליים בתחום החקלאות לבין הצרכים הספציפיים הייחודיים לרומניה.

צור קשר עם:

ברקת קנפו

שלח הודעה

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב linkedin
שתפו בלינקדאין
שיתוף ב email
שתפו במייל