כשאנגלה מרקל מתחילה לחשוש…

כשאנגלה מרקל מתחילה לחשוש….

בחודש שעבר התקיימה בפרנקפורט אחת מתערוכות הרכב הגדולות בעולם, IAA. אם בעבר בתערוכות רכב היו מוצגים דגמים חדשים של רכבים השובים את ליבם של המבקרים וגורמים לתחושות החמצה על מה שידם אינה משגת, כיום הפכו התערוכות לטכנולוגיות בעיקרן והן מאפשרות למבקר לראות מקרוב כיצד עולם התחבורה העתידי הולך ומתעצב.

כך ניתן היה לצפות ברכבי ההסעה המשותפים של חברות Bosch ושל SAP אשר מפתחות בימים אלו פלטורמה למיני-ואנים אוטונומיים אשר אמורים לתת מענה להיסעים שיתופיים אשר יחליפו את הרכבים הפרטיים ואפילו את המוניות בתוך הערים.


כך תראה תחבורה ציבורית אוטונומית לפי תכניותיה של חברת בוש

בתערוכה היה ניתן להיווכח לייצוג משמעותי של חברות ישראליות אשר כמו בתחומים רבים אחרים נותנות את הטון ותורמות את חלקן לעיצוב העתיד בעולם האוטומוטיב. חברות כמו , C2A Security ו , Regulus Cyber משכו את צומת לב המבקרים כשאלו הכריזו על פיילוטים משותפים עם חברות בינלאומיות.

גרמניה של היום עומדת בפני אתגר לא פשוט מאחר והיא נושאת את ההובלה בשני תחומים מתנגשים: המלחמה בהתחממות הגלובאלית ויצור מכוניות. מצד אחד סקטור האוטומוטיב אחראי על לא פחות מ-15% מהתמ”ג הגרמני והוא אחד מעמודי הטווח המשמעותיים בותר להיותה של גרמניה הכלכלה המובילה באירופה, מצד שני גרמניה מנסה להוביל לשינויים תרבותיים והתנהגותיים בקרב אזרחיה ואזרחי העולם בכך שהיא נוקטת בצעדים הקיצוניים ביותר לטובת הפחתת גזי חממה, כפי שהתוודענו בשבוע שעבר כשממשלת גרמניה החליטה להפחית את המע”מ על נסיעה ברכבות ולהעלות אותו במקביל על טיסות פנימיות זאת לטובת המרת נוסעים מטיסות לרכבות המזהמות פחות.

הקנצלרית אנגלה מרקל ציינה בנאום פתיחתה בתערוכה את המאמצים שגרמניה נוקטת כיום על מנת להפחית את זיהום הסביבה ולהתייעל אנרגטית. היא ציינה את העובדה שכבר כיום פרוסים בגרמניה 20,000 עמדות טעינה חשמליות – גידול של 50% מבשנה שעברה. כמו כן הכריזה על פתיחתו של קונצורטיום אירופאי להטמעת רכבים אוטונומיים וסוללות שכן גרמניה מבינה שהמהפכה תעשה רק בשיתוף עם מדינות האזור. הקנצלרית גם ציינה שעד 2024 תסיים גרמניה לפרוס גריד של 5G בכל האוטובאנס (האוטוסטראדות) כהכנה לתשתית עבור נסיעה אוטונומית.אנגלה מרקל בנאום הפתיחה ב IAA

בסיום ציינה מרקל כמה נקודות תורפה וחשש מצד הנהגת המדינה. האחת, חשש מהכוח הסיני העולה על חשבון ההובלה של גרמניה בתחום הרכב אליו נחשפה בביקורה האחרון בסין במהלך החודש. השנייה, חולשתה של גרמניה, כהגדרתה של מרקל, בכל התחומים הנוגעים לביג דאטה ו AI. זהו הכאב ראש הגדול ביותר שלה בתחום לדבריה. זהו גם המקום בו יכולה התעשייה הישראלית להצטרף ולסייע למאמצים הגרמנים. בישראל ישנן חברות טכנולוגיות רבות בתחום האוטומוטיב אשר חלקן כבר עובדות בצמוד עם חברו גרמניות על שיתופי פעולה מוצלחים בתחומים של הגנה על מידע ופתרונות AI שונים. בסוף חודש הבא תגענה משלחת מכובדת מגרמניה המורכבת מחברות וארגונים רבים לכנס Smart Mobility בישראל, זוהי הזדמנות מצוינת לחברות ישראליות בתחום להכיר ולהיפגש עם השחקנים הגרמנים המשמעותיים.

חברות המעוניינות בחיבור לתחום האוטומוטיב הגרמני מוזמנות לפנות ישירות לנספח הכלכלי במינכן, גרמניה דורון חמו doron.hemo@isreltrade.gov.il

צור קשר עם:

דורון חמו

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל