קופות חולים פרטיות בגרמניה מתכננות השקעות גדולות ביישומי בריאות דיגיטליים

עם השקעות של 100 מיליון יורו, חברות ביטוח הבריאות הפרטיות (PKV) רוצות לקדם חידושים דיגיטליים בתחום הבריאות. על פי נתוני העיתון הגרמני הנדלסבלט, האיגוד לביטוח הבריאות הפרטי הקים קרן שתעזור לממן מייזמים  בתחום הבריאות הדיגיטלית.

שר הבריאות הפדראלי יאן שפאן בירך על תוכנית הביטוחים הפרטיים להשקיע “ברעיונות טובים למערכת הבריאות הדיגיטלית”. שפאן אמר להנדלסבלט כי הוא תומך מזה תקופה ארוכה ברעיון  “כדי שהמבטחים יהיו מעורבים יותר במימון סטארט-אפ עם עתודות המיליארד פלוס שלהם.” זה מביא ערך חזרה ומשרת את המעבר הדיגיטלי בגרמניה.

Federal Minister of Health Jens Spahn

קרן PKV עתידה להתחיל ברבעון הרביעי של 2019 ולרוץ במשך לפחות עשר שנים. מוקד ההשקעות הוא ביישומי בריאות דיגיטלית, רפואה טלפונית ודיגיטציה של טיפול.

בנוסף לחלק ניכר מביטוח הבריאות הפרטי, משקיעי הבריאות הדיגיטליות של ברלין Heartbeat Labs ו- Flying Health משקיעים גם מיליונים.

בביטוח הבריאות הסטטוטורי (GKV) כבר קיימת קרן חדשנות, שעל פי הצהרות של שר הבריאות שפאן תמשיך עד 2024 בהיקף של 200 מיליון יורו בשנה. בנוסף, השר רוצה שמבוטח כחוק בעתיד יוכל לקבל מרשמים באמצעות אפליקציות בריאות מסוימות על ידי הרופא – כדוגמת  יישומי סמארטפון שעוזרים לחולי סוכרת לתעד את רמות הסוכר בדם שלהם.

מרשמים דיגיטאלים ורפואה מרחוק נדירים / בלתי קיימים בגרמניה.

תוך כדי כך ,הנספחות המסחרית של משרד הכלכלה בברלין, היתה מעורבת לאחרונה בקידום הסכם בין בית החולים השאריטה לרשות החדשנות.

מטרת ההסכם היא לבצע פיילוטים ופרויקטי וולידציה, ולפתח, בשיתוף עם ה- Charite, מכשירים ושירותים טכנולוגיים ופתרונות בתחום הבריאות

הסכם זה יאפשר לחברות ישראליות לשתף פעולה עם בית החולים Charite, כך שהחברה תערוך ניסוי קליני, פיילוט או פיתוח משותף של הטכנולוגיות שלה בבית החולים, בתמיכת הנהלת בית החולים והצוות המקומי ןתוכל לקבל מענק במקביל מרשות החדשנות של ישראל.

 

 

 

צור קשר עם:

דורון אברהמי

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל