סייברומאניה – מחממים מקלדות לקראת ספטמבר 2019

ב-20.6.2019 התממש ברומניה התרחיש מפניו חוששת כיום כל מערכת בריאות ציבורית: מתקפת סייבר זדונית כיוונה את חיציה הווירטואליים לעבר מספר בתי חולים במדינה. כלי התקשורת המקומיים דיווחו כי אין זו הפעם הראשונה שבה נחשפו בתי חולים שונים ברחבי רומניה למתקפות כופר ושבעבר הדבר אף גבה מחיר משמעותי – במידע רפואי יקר של מטופלים שאבד לבלי שוב או בתשלום כספי שניתן, כך נטען, לתוקפים על ידי בתי החולים בניסיון לאחזר את המידע.

הלחימה הוירטואלית של הרשויות הרומניות בהאקרים ידעה בחודשים האחרונים עלייה דרמטית בהיקפה ובתחכומה. יש המייחסים זאת לטייטל הנחשק בו אחזה רומניה (לראשונה בתולדותיה) במחצית הראשונה של 2019 – “נשיאת מועצת האיחוד האירופי”. בתפקידה זה, שימשה רומניה צומת למעבר מידע אסטרטגי בין המדינות החברות. אחרים גורסים כי יש לתלות את האשם במגמות ובתהליכים גלובאליים. העולם כולו חשוף יותר ויותר למתקפות האקרים ולתוכנות רוגלה, שהאבולוציה המואצת שלהן בעידן המודרני היא בלתי נמנעת.

כך או כך, המשמעות עבור רומניה – הבונה בימים אלה את תשתית הגנת הסייבר שלה – היא אחת: ישנו צורך מיידי ביצירת מערך הגנה וחוסן לאומי בתחום הסייבר. כיצד עושים זאת, תשאלו? אחת הדרכים המקובלות לכך היא יצירת שיתופי פעולה עם מדינות מובילות בתחום הגנת הסייבר. מטבע הדברים, מדינת ישראל נחשבת לשותפה טבעית. שלא במפתיע נחתם בחודש שעבר בנוכחות ראשת ממשלת רומניה מזכר הבנות היסטורי בין מערך הסייבר הלאומי של מדינת ישראל לבין משרד התקשורת הרומני. מזכר ההבנות מניח את התשתית לפיתוח שיתופי פעולה עתידיים בתחום הגנת הסייבר דוגמת: חילופי מידע, פיתוח הון אנושי, ידע ויכולות. לצד החתימה על מזכר ההבנות אף נערך בהובלת הנספחות הכלכלית ברומניה ומערך הסייבר הלאומי סמינר הכשרה ייחודי למקבלי החלטות בצמרת הממשל הרומני והסביבה העסקית.

הודות לפעילות המאומצת של נספחות בוקרשט נרשמו בחודשים האחרונים מספר יפה של סיפורי הצלחה של חברות סייבר ישראליות ברומניה. נרצה להמשיך את ההצלחה גם במהלך חודש ספטמבר עם הגעתן של שתי משלחות בכירות מרומניה לתל אביב סביב אירועי “FUTURE SECURITY”. יצוין כי המשלחות תהיינה בתחומי הסייבר וכן הגנת המולדת (HLS).

חברות ישראליות המעוניינות לשמוע פרטים נוספים על ההזדמנויות העסקיות הייחודיות הטמונות בתחומי הסייבר והגנת המולדת ברומניה ולהשתלב בפעילויות הקרובות – מוזמנות ליצור עמנו קשר בהקדם: bucharest@israeltrade.gov.il

צור קשר עם:

ברקת קנפו

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל