אתגר לתעשייה בגרמניה בשל התפרצויות של חיידק הלגיונלה בשנים האחרונות

חיידק הלגיונלה המצוי בעיקר במקורות מים, ומתרבה באופן מואץ במערכות מים העומדים בטמפרטורות שבין 25 ל-45 מעלות צלזיוס הוא הגורם למחלת הליגיונרים, דלקת ריאות, בה ניתן להידבק לאחר שאיפת רסיסי מים הנישאים באוויר ומזוהמים בחיידק. הטיפות הנישאות באוויר עם החיידק יכולות להגיע ממקורות שונים, ביניהם רחצה ושימוש במים חמים (בייחוד מראשי מקלחת), ברכות זרמים (ג’קוזי) ומזרקות, מגדלי קירור של מיזוג אוויר ומערכות מיזוג אוויר על בסיס קירור אוויר במגע ישיר עם מים.

בשנים האחרונות דווחו מספר התפרצויות של המחלה בגרמניה, אשר הביאו אף למקרים של מוות. בעקבות התפרצויות אלו, באוגוסט 2017 נכנס לתוקף חוק חדש בגרמניה שנועד למנוע התפרצויות כאלו והוא כולל בתוכו חיוב של מפעילי מתקנים כמו מערכות קירור אידוי, מגדלי קירור ומתקנים רטובים לשטיפת מוצרי נפט או גז, הנחשבים למקורות התפרצות אפשריים, לדווח כל מפעליהם כך שבמידה ויוודע על התפרצות, הרשויות המוסמכות יוכלו לפעול ולנקוט בהקדם באמצעי אבטחה מתאימים. כמו כן, החקיקה מפרטת את הדרישות להפעלה והתקנה של מתקנים כאלו כך שיצומצמו הסיכויים להפצת החיידק.

על פי ההערכות בין 15 ל-30 אלף גרמנים לוקים מידי שנה במחלת הליגיונרים הנגרמת משאיפה של החיידק המהווים כ- 3% מכלל החולים בדלקת ריאות. לפי החשדות, כ- 10% מחולים אלו מתים מידי שנה וחרף החובה לדווח למעלה מ- 95% מהחולים במחלה אינם מוכרים.

חברות ישראליות המעוניינות לייצא ומחפשות קשרי מסחר בגרמניה מוזמנות לפנות לנספחות הישראלית בברלין, אשר מסייעת לחברות יצואניות ישראליות למצוא ערוצי שיווק לפעילותן בגרמניה. פניות בנושא ניתן לשלוח לתיבת המייל berlin@israeltrade.gov.il

 

צור קשר עם:

דורון אברהמי

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל